Доходи лідерів агропромисловості у 2023 році зросли на 35% - Опендатабот

На 35% збільшився сукупний дохід топ-10 компаній агросфери у 2023 році, і лідери агроринку заробили майже 90 млрд грн. Про це повідомляє аналітичний центр Опендатабот 3 квітня. 

До Індексу Опендатабота потрапили компанії групи МХП Юрія Косюка, групи Кернел Андрія Веревського та групи Укрпромінвест Олексія Порошенко. Останні отримали найбільші прибутки серед усіх бізнесів з переліку.

86,57 млрд грн заробили топ-10 українських агровиробників минулоріч за даними Індексу Опендатабота. Це на третину більше, ніж їх заробітки у 2022 році, та майже у 1,5 рази більше, ніж до початку повномасштабної. 

46% сукупного доходу топу припадає на 4 компанії, які займаються розведенням свійської птиці. 

Лідером топу стала компанія Миронівська птахофабрика з доходом 21,43 млрд грн. Це одна з трьох компаній групи МХП Юрія Косюка. Дохід цієї компанії у 2023 році збільшився у 1,5 рази порівняно з першим роком повномасштабної. 

Загалом, сукупний дохід 3 компаній групи МХП склав 34,32 млрд грн — майже половина або 40% сукупного доходу лідерів агросфери. 

Другу сходинку посідає Лебединський насіннєвий завод групи компаній LNZ Group Дмитра Кравченко. Минулоріч підприємство збільшило свій дохід на 17%. Частка цієї компанії в сукупному доході топ-10 складає 18%.

14,71 млрд грн заробили дві компанії групи Кернел минулоріч. Це на 27% більше, ніж у 2022 році. Частка їх доходу у сукупному доході топ-10 складає 17%.

Збільшивши свій дохід у 1,5 рази після перерви у рік до топу повернулась компанія Зоря Поділля групи Укрпромінвест. Загалом до Індексу лідерів агросфери потрапили 2 компанії групи Укрпромінвест, заробивши 11,35 млрд грн — 13% сукупного доходу топ-10.

До Індексу-2024 також потрапили дві нові компанії — Птахокомплекс Дніпровський, який належить Олександру та Юлії Рязановим, та компанія Західний Буг. Цим підприємствам вдалось збільшити свої заробітки на третину та на чверть відповідно.

Натомість деякі компанії протягом другого року повномасштабної війни втратили свої позиції та вибули з Індексу. Це 3 компанії групи МХП: минулорічний лідер — Вінницька птахофабрика, яка змінила свій КВЕД та потрапила до топ-10 компаній переробної промисловості. Також Зернопродукт МХП та НВФ Урожай, дохід яких зменшився у 2023 році на 36% та 49% відповідно

Також Індекс покинула компанія групи VITAGRO — Аграрна компанія 2004, її дохід зменшився усього на 1% порівняно з 2022 роком. 

Як повідомлялося, без "Азовсталі" та ММК ім. Ілліча доходи топ-10 українських переробних підприємств впали майже у 1,5 рази

Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті