Байден у розмові зі Сі Цзіньпіном підняв тему щодо підтримки Китаєм російської оборонно-промислової бази

Президент США Джо Байден у розмові з лідером Китаю Сі Цзіньпіном висловив занепокоєння підтримкою КНР російської оборонно-промислової бази. Про це йшлося у телефонній розмові двох лідерів 2 квітня, з посиланням на пресреліз Білого дому пишуть "Українські національні новини" .

"Він (Байден. - "ОстроВ") висловив занепокоєння щодо підтримки КНР оборонно-промислової бази росії та її впливу на європейську та трансатлантичну безпеку, а також наголосив на непохитній прихильності Сполучених Штатів повній денуклеаризації Корейського півострова", - йдеться у заяві Білого Дому.

Згідно із заявою Білого дому, Байден висловив занепокоєння з приводу "несправедливої торговельної політики та неринковї економічної практики" Китаю, а також запропонував способи управління конкуренцією, аби уникнути конфліктів і зберегти відкриті комунікації між країнами. За словами Байдена, несправедлива торговельна політика Китаю "завдає шкоди американським робітникам і сім’ям"

"Обидва лідери привітали поточні зусилля щодо підтримки відкритих каналів зв’язку та відповідального управління відносинами за допомогою дипломатії високого рівня та консультацій на робочому рівні впродовж наступних тижнів і місяців, у тому числі під час майбутніх візитів держсекретаря Єллен і міністра Блінкена", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Байден у розмові також підтвердив підтримку США "політики Єдиного Китаю" Пекіна та ще раз підкреслити важливість миру та стабільності в Тайванській протоці, де у травні має відбутись інавгурації президента Тайваню.

Раніше повідомлялось, що в Парижі Блінкен попередив про "критичний момент" для України.

Статті

Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті