Байден у розмові зі Сі Цзіньпіном підняв тему щодо підтримки Китаєм російської оборонно-промислової бази

Президент США Джо Байден у розмові з лідером Китаю Сі Цзіньпіном висловив занепокоєння підтримкою КНР російської оборонно-промислової бази. Про це йшлося у телефонній розмові двох лідерів 2 квітня, з посиланням на пресреліз Білого дому пишуть "Українські національні новини" .

"Він (Байден. - "ОстроВ") висловив занепокоєння щодо підтримки КНР оборонно-промислової бази росії та її впливу на європейську та трансатлантичну безпеку, а також наголосив на непохитній прихильності Сполучених Штатів повній денуклеаризації Корейського півострова", - йдеться у заяві Білого Дому.

Згідно із заявою Білого дому, Байден висловив занепокоєння з приводу "несправедливої торговельної політики та неринковї економічної практики" Китаю, а також запропонував способи управління конкуренцією, аби уникнути конфліктів і зберегти відкриті комунікації між країнами. За словами Байдена, несправедлива торговельна політика Китаю "завдає шкоди американським робітникам і сім’ям"

"Обидва лідери привітали поточні зусилля щодо підтримки відкритих каналів зв’язку та відповідального управління відносинами за допомогою дипломатії високого рівня та консультацій на робочому рівні впродовж наступних тижнів і місяців, у тому числі під час майбутніх візитів держсекретаря Єллен і міністра Блінкена", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Байден у розмові також підтвердив підтримку США "політики Єдиного Китаю" Пекіна та ще раз підкреслити важливість миру та стабільності в Тайванській протоці, де у травні має відбутись інавгурації президента Тайваню.

Раніше повідомлялось, що в Парижі Блінкен попередив про "критичний момент" для України.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті