Чехія не повертатиме в Україну чоловіків призовного віку - очільник МЗС

Чехія не буде повертати українців призовного віку, які перебувають на території країни, для мобілізації на Батьківщину. Про це заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський, повідомляє "Еспресо" з посиланням на ČT24.

Він зауважив, що немає відповідних механізмів повернення.

"Таких механізмів немає, і вони, безумовно, не відповідали б міжнародному праву і зобов’язанням, які Чеська Республіка має на міжнародній арені", - сказав Ліпавський.

У матеріалі зазначено, що в Чехії зараз перебуває близько 200 тис. українських чоловіків, які мають різні види віз. Аби їх продовжити - потрібен чинний український паспорт.

Як повідомляється, українці можуть подати заяву у відділенні міграційної служби в Празі для отримання нового паспорта. Однак представники служби можуть вимагати дійсний військовий квиток. Таким чином, процедура може виявити чоловіків, які переховуються від мобілізації за кордоном.

Нагадаємо, у РНБО визнали, що не можуть примусово повернути ухильників з-за кордону. 

Як повідомлялося, Зеленський заявив, що українці мобілізаційного віку мають повернутися в країну і хоча б платити податки

Також нагадаємо, що Естонія та Німеччина не змушуватимуть українських чоловіків повертатися в країну для мобілізації. 

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті