Фермери в Чехії вирішили відкласти протести після замаху на Фіцо

Чеські фермери скасували акцію протесту, яка мала відбутися наступного тижня в Празі, щоб не загострювати атмосферу після замаху на словацького прем'єра Роберта Фіцо. Про це, як пише "ЄП", повідомляє видання Ceske Noviny.

Фермери хочуть заспокоїти ситуацію і зменшити ризик того, що щось може статися під час протесту. Нову дату акції протесту вони ще не призначили, повідомив Ян Долежал, президент Аграрної палати.

У Сільськогосподарському союзі (ZS) сьогодні вранці повідомили ČTK, що підготовка до протестів тривала дуже довго і що фермери все ще розраховують на їх реалізацію. За словами Долежала, нова дата буде визначена за результатами переговорів з міністрами сільського господарства і фінансів.

Відкладаючи заплановану акцію протесту, фермери хочуть заспокоїти ситуацію і створити простір для переговорів, заявив президент Аграрної палати. Фермери також хочуть відкласти акцію протесту з міркувань безпеки. "Щоб ми не піддавали учасників або представників влади ризикам безпеки", – сказав Долежал.

Вже у четвер профспілки скасували заплановану на вівторок демонстрацію. Вони заявили, що хочуть зробити свій внесок у заспокоєння ситуації після замаху в середу на прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо.

Рішення фермерів відкласти протест привітав голова міністерства сільського господарства Марек Виборний, за його словами, воно є логічним і відповідальним. "Я вважаю, що це сприятиме заспокоєнню ситуації і зниженню напруженості і в Чеській Республіці", – заявив він.

За останньою інформацією, демонстрація фермерів у середу мала розпочатися о 09:00 з протестного проїзду сільськогосподарської техніки і завершитися о 13:00. За словами голови Сільськогосподарського союзу Мартіна Пихи, маршрут мав бути більшим, ніж під час попередніх демонстрацій, і пролягати навколо Міністерства сільського господарства.

Востаннє аграрні протести в Чехії відбувалися 20 березня, коли понад 1600 тракторів та іншої техніки виїхали на дороги в регіонах.

Як повідомлялося, лікарі більше не планують проводити операції пораненому прем'єру Словаччини Роберту Фіцо, заявив обраний президент країни Петер Пеллегріні.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті