У РНБО визнали, що не можуть примусово повернути ухильників з-за кордону

Секретар РНБО Олексій Данілов визнав, що примусово мобілізувати українських чоловіків, які перебувають за кордоном й отримали статус біженця, неможливо. Про це він сказав в інтервʼю східноєвропейському бюро Report, повідомляє "Еспресо".

За його словами, законопроєкт про мобілізацію покликаний внести корективи в процес призову й зробити його справедливим.

Данілов упевнений, що остаточна редакція законопроєкту буде прийнятною для більшості українців.

"Мобілізація в Україні була оголошена відразу після запровадження воєнного стану 24 лютого 2022 року і триває дотепер. Тепер необхідно внести деякі корективи, щоб зробити цей процес справедливішим. Не думаю, що новий законопроєкт викличе серйозні невдоволення. Просто люди поки що не бачать остаточного варіанта документа, і в них складаються різні думки. Але я впевнений, що новий закон буде справедливим, насамперед для тих, хто вступає до лав Збройних Сил України", - сказав секретар РНБО.

При цьому він визнав, що Україна хотіла б мобілізувати чоловіків за кордоном, але не може, бо щодо них діють закони тих країн, у яких вони перебувають.

"Ми розуміємо, що людина, яка перебуває на території іншої країни, також підпорядковується законам цієї країни. Ми хотіли б, щоб вони повернулися, але примусово це зробити не вийде. Якщо громадянин офіційно має статус біженця, який постраждав від військової агресії, ми не зможемо втрутитися. Адже в кожній країні є свої закони щодо людей зі статусом біженця", - сказав Данілов.

Нагадаємо, Зеленський заявив, що українці мобілізаційного віку мають повернутися в країну і хоча б платити податки. 

Як повідомлялося, Естонія та Німеччина не змушуватимуть українських чоловіків повертатися в Україну для мобілізації. 

Також нагадаємо, що у Верховній Раді вирішили не карати ухилянтів, які втекли за кордон. 

Статті

Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Всі статті