У РНБО визнали, що не можуть примусово повернути ухильників з-за кордону

Секретар РНБО Олексій Данілов визнав, що примусово мобілізувати українських чоловіків, які перебувають за кордоном й отримали статус біженця, неможливо. Про це він сказав в інтервʼю східноєвропейському бюро Report, повідомляє "Еспресо".

За його словами, законопроєкт про мобілізацію покликаний внести корективи в процес призову й зробити його справедливим.

Данілов упевнений, що остаточна редакція законопроєкту буде прийнятною для більшості українців.

"Мобілізація в Україні була оголошена відразу після запровадження воєнного стану 24 лютого 2022 року і триває дотепер. Тепер необхідно внести деякі корективи, щоб зробити цей процес справедливішим. Не думаю, що новий законопроєкт викличе серйозні невдоволення. Просто люди поки що не бачать остаточного варіанта документа, і в них складаються різні думки. Але я впевнений, що новий закон буде справедливим, насамперед для тих, хто вступає до лав Збройних Сил України", - сказав секретар РНБО.

При цьому він визнав, що Україна хотіла б мобілізувати чоловіків за кордоном, але не може, бо щодо них діють закони тих країн, у яких вони перебувають.

"Ми розуміємо, що людина, яка перебуває на території іншої країни, також підпорядковується законам цієї країни. Ми хотіли б, щоб вони повернулися, але примусово це зробити не вийде. Якщо громадянин офіційно має статус біженця, який постраждав від військової агресії, ми не зможемо втрутитися. Адже в кожній країні є свої закони щодо людей зі статусом біженця", - сказав Данілов.

Нагадаємо, Зеленський заявив, що українці мобілізаційного віку мають повернутися в країну і хоча б платити податки. 

Як повідомлялося, Естонія та Німеччина не змушуватимуть українських чоловіків повертатися в Україну для мобілізації. 

Також нагадаємо, що у Верховній Раді вирішили не карати ухилянтів, які втекли за кордон. 

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті