Кабмін зобовязав закордонні дипустанови займатися поверненням військовозобов'язаних в Україну

Кабінет міністрів вніс зміни до порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів. Відповідну постанову від 16 травня 2024 р. № 563 опубліковано на сайті уряду 17 травня.

У постанові, зокрема йдеться про інформування призовників, які перебувають за кордоном.

"Закордонні дипломатичні установи України: інформують призовників віком від 18 до 25 років, які перебувають на постійному або тимчасовому консульському обліку; під час особливого періоду інформують військовозобов'язаних і резервістів, які не мають відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, і сприяють їхньому поверненню до України", - ідеться в постанові.

Крім того, дипустанови повідомлятимуть про взяття на постійний або тимчасовий консульський облік чи зняття з нього призовників, військовозобов'язаних і резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, відповідним підрозділам розвідувальних органів за місцем перебування їх на військовому обліку за списком (додаток 15).

Відповідне інформування забезпечується через системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів (до запровадження такої електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів повідомлення здійснюється у семиденний строк з дати взяття на постійний чи тимчасовий консульський облік або зняття з нього на офіційну адресу електронної пошти органу ведення військового обліку, що розміщена на його офіційному вебсайті).

Як повідомлялося, Угорщина "з міркувань гуманності" не буде депортувати українських чоловіків

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті