Прихід до влади проросійських сил у Словаччині: як це вплине на Україну

Те, що у Словаччині прийшли до влади проросійські налаштовані сили, однозначно не говорить про те, що ми втратимо підтримку Євросоюзу. Звичайно, це може бути скорочення якоїсь допомоги від Словаччини, але зараз ще дуже зарано робити такі висновки. Треба мати на увазі, що та партія, яка прийшла до влади, не може сформувати самостійний парламент. Так чи інакше, їй доведеться знаходити компроміси. Негативна риторика на адресу України поки що була орієнтована на внутрішній ринок.

Я би не говорила про радикальні зміни у взаєминах із Україною. Тим паче, в рамках Європи це просто неможливо. Навіть якщо ми не будемо отримувати від Словаччини якусь допомогу, хоча вони не категорично проти цього, я не думаю, що це радикальним чином матиме вплив на європейську допомогу Україні.

Якщо розглянути цю ситуацію глобально, то психологічно цілком могло бути так, що в деяких країнах тема війни в Україні почала відходити на другий план. Інтенсивність присутності українського питання у провідних європейських медіа ми можемо підтримувати зусиллями нашої дипломатії та публічної журналістики. Маю на увазі, вихід на європейську аудиторію. Цей епізод із приходом до влади нелояльних до України сил стосується не лише Словаччини, раніше це сталося і в Угорщині. У глобальному сенсі я не думаю, що тут буде якийсь злам думок та перехід на бік російської федерації.

Ще один момент: війна на Близькому Сході витісняє війну в Україні. Навіть масовані удари по Авдіївці в інформаційному полі не були такими актуальними, як події навколо Ізраїлю. Але все ж, глобально, я не думаю, що світові країни прийдуть до позиції «Ми втомилися від війни в Україні» і далі не буде ніякої координації зусиль навколо відновлення кордонів України. Треба розуміти, що це швидко не закінчиться, війна, на жаль, надовго. За кожним метром відвойованої землі, за кожною навіть маленькою перемогою лежить чиєсь життя. Звісно, це те, чого нам не вистачає – людського ресурсу. І ми матимемо дефіцит в цьому питанні.

Записав: Данило Вереітін

Статті

Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Всі статті