В Україні за особливих обставин зникли безвісти понад 2 тисячі дітей, здебільшого сиріт та позбавлених батьківського піклування

Понад 2 тисячі дітей в Україні вважаються зниклих безвісти за особливих обставин після початку повномасштабного російського вторгнення. Такими є дані Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна", опублікованому 13 квітня.

"На сьогодні в реєстрі налічується 2 тисячі 123 дитини", - сказав Добросердов.

Він зазначив, що більшість у цьому списку - діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування. Про їхнє зникнення компетентним органам повідомляли відповідні органи і установи після окупації тих чи інших територій.

Добросердов уточнив, що адміністрування Єдиного реєстру осіб, у тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією РФ проти України, здійснює ДП "Український національний центр розбудови миру", яке належить до сфери управління Мінреінтеграції. У реєстрі містяться відомості про осіб, які були примусово переміщені у межах окупованих територій або ж депортовані на територію РФ чи Білорусі.

"Кількість записів у цьому реєстрі дуже велика, з огляду на те, що ця інформація збиралася від початку війни з усіх можливих джерел. Наразі проводиться робота щодо співставлення інформації, яка міститься в реєстрі Мінреінтеграції та реєстрі Міністерства внутрішніх справ України", - сказав уповноважений.

"На жаль, є факти, коли люди думають, що краще не звертатися до поліції, щоб не було проблем зі сторони окупаційної влади", - сказав також Добросердов.

Раніше повідомлялось, що СБУ запустила онлайн-сервіс для пошуку військовополонених і зниклих безвісти.

Раніше також повідомлялось, що Уряд призначив Артура Добросердова на посаду уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Статті

Світ
02.06.2024
10:07

“У найближчі місяці багато що стоятиме на кону”. Західні медіа про Україну

Стан української армії продовжує погіршуватися, особливо там, де вона має найбільше значення: в піхоті. Контрнаступ України влітку минулого року досягнув кульмінації насамперед через виснаження піхоти, і з того часу їй важко компенсувати ці втрати.
Донецьк
01.06.2024
14:44

"Нове покоління творців". Донецький щоденник

Це шостий за рахунком фестиваль. Перший провели у Донецьку у 2018 році. Але 2023-о за основна частина проходила у «звільненому» Маріуполі. І якщо одразу донеччани не надали цьому значення, мовляв, це символічно, то цього року вони мали привід...
Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Всі статті