Зеленський заявив, що участь у Глобальному саміті миру підтвердили 106 країн

Вже 106 країн підтвердили свою участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час спілкування з представниками іноземних ЗМІ на полях конференції "Діалог Шангрі-Ла", повідомляє "Укрінформ".

"Підтверджено 106 країн світу, які будуть на саміті в Швейцарії. На рівні лідерів на сьогодні підтверджено 70-75 президентів. США підтвердили свою участь у саміті на високому рівні, поки ще немає підтвердження президента. Але в будь-якому випадку я думаю, що у нас є шанс, що президент буде. Головне, що США підтвердили участь на найвищому рівні. Що стосується Китаю, то він не підтвердив свою участь на будь-якому рівні", - сказав Зеленський. 

Він зазначив, що Сполучені Штати мають контакти з деякими державами та заохочують їх брати участь у Саміті миру, Китай навпаки, працює над тим, щоб країни не приїжджали на саміт.

Зеленський додав, що Україна також запросила на саміт миру і Палестину, і Ізраїль.

"Ми запросили всі країни на наш саміт. Ми готові чути кожну думку. Не запрошеними були представники Росії", - сказав Зеленський.

Нагадаємо, Зеленський заявив, що хоче конкретики щодо участі Байдена в Саміті миру. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
24.08.2026
14:15

«Корупція у владі на тлі руйнувань і жертв повітряної ескалації». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Зростання кількості корупційних скандалів навколо людей з оточення Зеленського вже сприяло зниженню його рейтингу і викликало серйозне занепокоєння західних партнерів, які виділяють Україні мільярди доларів допомоги»
Донбас
23.08.2026
15:00

І прапор вам у збрую — свято для самотнього віслюка. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу знайшли черговий привід нагадати жителям «ДНР» і «ЛНР», що дванадцять років тому в їхньому житті сталася дуже важлива подія – було зроблено перший крок до повернення в «рідну гавань», а тепер вони є...
Луганськ
20.08.2026
11:14

Громада Луганщини, територія якої повністю знищена. Як працює й гуртується спільнота Попасної

"Загальна кількість населення Попаснянської міської територіальної громади до повномасштабного вторгнення РФ на територію України становила 24600 осіб. Зараз на окупованій території Попаснянської громади залишилось близько 250 осіб".
Всі статті