У Німеччині довели спецпосланнику Китаю, що не відмовляться від підтримки України

Переговори китайського спецпосланника в Берліні не принесли нових ідей щодо мирного врегулювання в Україні. Про це повідомив речник МЗС Себастьян Фішер на брифінгу 11 березня, передає Укрінформ.

Дипломат підтвердив, що спецпосланник Китаю Лі Хуей зустрівся в суботу, 9 березня, з державним секретарем німецького зовнішньополітичного відомства Томасом Баґґером. Дипломати обмінялися думками щодо ситуації в Україні та розповіли про свої зусилля з досягнення миру. Зокрема, йшлося про «можливу мирну конференцію в Швейцарії» (Глобальний саміт миру – ред).

Фішер зауважив, що при цьому «стали очевидними відомі відмінності в позиціях Китаю та ЄС щодо агресивної війни Росії проти України».

Берлін вітає мирні намагання КНР, але нових китайських ініціатив представлено не було, зазначив речник.

Німецька сторона вкотре підкреслила, що ставлення Пекіна в цьому «центральному питанні» впливає на відносини між ФРН, Європою і Китаєм, викликає стурбованість також співпраця між Китаєм і Росією, зокрема в питанні постачання товарів подвійного призначення і обходження санкцій з боку китайських компаній.

За словами Фішера, для Німеччини своєю чергою не може бути мови, щоб відмовитися від підтримки України. Це було також доведено китайським дипломатам.

Загалом речник оцінив атмосферу переговорів як конструктивну.

Статті

Луганськ
15.05.2024
10:14

«Секретна біолабораторія» з Рубіжного перейшла на нову модель роботи в Києві

Препаратами, з випуску яких компанія розпочала свою діяльність у 1991 році, були нітрогліцерин та ізосорбіду динітрат – малотоннажні технологічно складні активні фармацевтичні інгредієнти
Донецьк Країна
14.05.2024
22:04

Неприродна смерть і штучне життя органів влади окупованих громад

“Припинення Донецької обласної ради у зв’язку з утворенням обласної військової адміністрації чинним законодавством не передбачено”.
Світ
14.05.2024
08:55

«Прямого штурму Харкова, судячи з усього, не передбачено». Російські ЗМІ про Україну

По-перше, гроші крадуться, це не секрет. По-друге, зведенням споруд займаються або інженерні війська, яких уже практично не залишилося, або приватні організації. Останні часто пов'язані з міськими адміністраціями прифронтових регіонів, і там знову є...
Всі статті