Підозру отримав начальник арештного дому "ЛНР" на базі Старобільського СІЗО Охріменко, який утримував цивільних у нелюдських умовах

Начальник арештного дому "ЛНР", який окупанти облаштували на базі Старобільського СІЗО, Ігор Охріменко отримав підозру від СБУ. Про це з посиланням на текст підозри пише "Судовий репортер" 14 травня.

"Уродженець міста Свердловська Луганської області Ігор Охріменко, 1985 р. н. підозрюється у порушенні законів та звичаїв війни", - йдеться в документі. 

Зазначається, що в березні 2022 року на базі захопленого росіянами Старобільського слідчого ізолятора під виглядом установи для виконання покарань було створено місце для нелегального увʼязнення цивільних у нелюдських умовах.

У підозрі йдеться про епізоди щодо двох жінок і двох чоловіків, які в період вересня-грудня 2022 року утримувалися там і були звільнені. Увяʼзнені не мали достатнього харчування: їх раціон складався із маленьких порцій каші вранці і ввечері, на обід їм давали суп із залишками каші. Декому з потерпілих пропонувався також холодний чай, макарони і щось схоже на обʼїдки. Технічна вода з крану була майже непридатна до вживання.

Затриманих позбавили можливості спілкуватися із членами сімʼї і отримувати посилки.

У камерах були таргани і щурі, вентиляції взагалі не було і стіни вкривала пліснява. Внаслідок малої кількості технічної води і відсутності опалення люди не могли пілтримувати особисту гігієну. На прогулянки подихати свіжим повітрям їх також не виводили. 

Один із потерпілих утримувався в камері площею 4х6 метра, коли максимальна кількість затриманих досягала 14 осіб.

Через низьку температуру і відсутність постільної білизни заручники спали в верхньому одягу на металевих пластинах. Їх стан здоровʼя вимагав медичної допомоги, яка їм надана не була. 

Період утримання потерпілих складав від трьох тижнів до більше 2 місяців. 

"Охріменко обіймав посаду тимчасового виконувача обовʼязків начальника цього "слідчого ізолятора" - начальника арештного дому Управління виконання покарань "Міністерства внутрішніх справ Луганської народної республіки", - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що окупанти утримують паралізованих українських військовополонених у колонії №38 у Довжанську на Луганщині.

Статті

Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Всі статті