Переговори про вступ України до ЄС можуть розпочатися цього року - МЗС Чехії

Переговори про вступ України до Євросоюзу можуть розпочатися до кінця цього року. Про це 2 травня повідомляє видання Еuractiv з посиланням на міністра закордонних справ Чехії Яна Ліпавського.

"Я можу собі уявити, але має бути консенсус у всьому ЄС-27", - сказав глава МЗС, коментуючи попередні заяви чеського президента.

Йдеться про те, що президент Чехії Петр Павел пообіцяв наполягати на відкритті переговорів щодо вступу України до ЄС до кінця цього року. При цьому Ліпавський зазначив, що багато країн ЄС все ще налаштовані скептично щодо цього питання.

Тому Чехія намагається розвіяти їхні страхи. Липовський також додав, що Україна повинна буде виконати всі умови і "не зможе користуватися жодними послабленнями" щодо цього.

Нагадаємо, раніше президент Польщі Анджей Дуда зауважив, що пріоритетом його країни під час головування в Раді Європи буде членство України в ЄС.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті