США закупили у Казахстану понад 80 радянських літаків для України - ЗМІ

Нещодавно Сполучені Штати придбали у Казахстану понад 80 літаків, які, скоріш за все, згодом потраплять в Україну. Серед переданих літаків були радянські МіГ-27, МіГ-29 і Су-24. Про це пише Kyiv Post, посилаючись на українські та російські джерела.

Видання зазначає, що в пропозиції про продаж вказувалося, що літаки були в непридатному стані.

Видання зазначає, що протягом кількох років Казахстан поступово замінював свій застарілий парк бойових літаків радянського виробництва сучасними версіями, такими, зокрема, як російські багатоцільові літаки Су-30СМ. Також Астана веде переговори із західними виробниками щодо пошуку відповідних бойових платформ.

У рамках цього процесу торік у жовтні було оголошено, що уряд Казахстану виставляє на аукціон 117 винищувачів і бомбардувальників радянських часів. Це перехоплювачі МіГ-31, винищувачі-бомбардувальники МіГ-27, винищувачі МіГ-29 і бомбардувальники Су-24 виробництва 1970-х і 1980-х років. Оголошена вартість продажу становила один мільярд тенге (1,5 мільйона доларів).

У пропозиції про продаж зазначалося, що літаки були в непридатному стані, їхня модернізація вважалася економічно недоцільною, а їхнє використання як джерела запасних частин обмежене.

«Попри це, російсько-англомовний новинний сайт Reporter.RU та український Telegram-канал Insider UA повідомляли, що США нещодавно придбали 81 літак через офшори. Серед переданих за схемою літаків були МіГ-27, МіГ-29 і Су-24», - йдеться у публікації.

Причину закупівлі не оголошували, однак є обґрунтоване припущення, що, оскільки всі типи літаків перебувають на озброєнні України, їх, імовірно, з часом передадуть Києву. Передбачається, що Збройні сили України розберуть їх на запчастини або навіть використають застарілі планери як приманки на аеродромах.

На початку квітня розвідка Великої Британії повідомила, що РФ має близько 100 літаків Су-35 та сім А-50У.

Статті

Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Країна
16.05.2024
10:35

Коломойський: розмова продовжується

Реанімувавши старі звинувачення щодо співвласника групи "Приват" І.Коломойського, влада виклала свій останній та вирішальний козир у діалозі з опальним олігархом. Але чи призведе це до бажаного результату – велике питання.
Всі статті