Глава партії "Слуга народу" заявила про реформу виборчого законодавства

Глава партії "Слуга народу" Олена Шуляк заявила про підготовку реформи виборчого законодавства. Про це 20 лютого у Telegram заявила нардепка.

"Ми усвідомлюємо, що чесні та прозорі вибори – не менш важливо для руху України до ЄС, ніж чесний земельний ринок, прозоре містобудування чи верховенство права. Саме від дотримання найвищих демократичних стандартів під час передвиборчої кампанії будь-якого рівня залежить якість політики у країні", – заявила Шуляк.

Законопроєкт №8310 передбачає реформу регулювання передвиборчої агітації, яка містить кілька важливих принципів. Насамперед йдеться про регулювання передвиборчої агітації, яка є "слабким місцем" нашої виборчої системи.

"Порушення на дільницях та під час голосування вдалося звести до незначних спільних зусиль влади та громадянського суспільства, під впливом Помаранчевої революції та Революції Гідності. Що ж до ходу передвиборчої кампанії, і особливо інформаційної складової, тут є над чим працювати", - заявила глава партії.

Також вона наголосила, що європейські партнери вказують на проблеми, що склалися у нашому виборчому законодавстві. Серед таких проблем виділяються замовчування кандидатів, вибірковість зображення кандидата залежно від позиції власників чи домовленостей політиків із власниками, невизначене законом засилля прихованої реклами, а також нездатність регуляторів швидко та ефективно притягти порушників до відповідальності.

"Все це до певної міри впливає на волевиявлення громадян під час виборів, впливає на етапі формування громадської та особистої думки", - додала вона.

При цьому Шуляк наголосила, що вже є розуміння того, як регулювати передвиборчу агітацію.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що представник президента у ВР оцінив ймовірність проведення виборів до Ради цього року.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті