Сі Цзіньпін: США і Китай мають бути партнерами, а не суперниками

Держсекретар США Ентоні Блінкен в останній день свого турне Китаєм у п'ятницю, 26 квітня, зустрівся в Пекіні з головою КНР Сі Цзіньпіном. На зустрічі в Будинку народних зборів у центрі китайської столиці Сі Цзіньпін, заявив, що Китай і США "повинні бути партнерами, а не суперниками", - пише DW.

"За минулі 45 років відносини двох країн пережили злети і падіння і показали нам багато важливого: дві країни повинні бути партнерами, а не суперниками, допомагати одна одній досягти успіхів, а не завдавати одна одній шкоди", - цитує Сі Цзіньпіна Центральне телебачення Китаю.

Китайський лідер закликав, незважаючи на розбіжності двох країн, прагнути знайти точки дотику, а не вести "недобросовісну конкуренцію". Китай і США також мають бути вірними своєму слову, замість того щоб "говорити одне, а робити інше", додав він.

За словами Сі, є ще багато питань, які необхідно вирішити, і є можливості для подальших зусиль. "Ми сподіваємося, що США також зможуть позитивно оцінити розвиток Китаю", - сказав він, зазначивши, що, коли цю "фундаментальну проблему" буде розв'язано, відносини двох країн зможуть по-справжньому стабілізуватися, покращитися і рухатися вперед.

Ентоні Блінкен прибув до Китаю з триденним робочим візитом 24 квітня. Перед зустріччю із Сі Цзіньпіном він провів у Пекіні п'ятигодинні переговори з міністром закордонних справ КНР Ваном І.

Під час цієї зустрічі Блінкен висловив занепокоєння з приводу "підтримки КНР російської оборонно-промислової бази" на тлі триваючої війни Росії проти України, повідомив офіційний представник Держдепартаменту Меттью Міллер. За його словами, сторони також обговорили територіальні претензії Пекіна до острова Тайвань, його дії в Південно-Китайському морі та інші спірні питання.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
03.05.2026
18:10

Після закінчення бойових дій зброд, який Путін послав на "СВО", залишиться жити на Донеччині та Луганщині. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня найцікавішим ньюсмейкером у ЗМІ окупованого Донбасу був колишній командир донецької "Альфи" СБУ Олександр Ходаковський. У 2014 році він замість того, щоб захищати суверенітет України, зрадив присязі і став одним із найяскравіших...
Світ
01.05.2026
11:09

«Перспектива мирної угоди залишається такою ж віддаленою, як і на початку конфлікту». Західні ЗМІ про Україну

Європейці все більше розуміють, що між Україною та Росією існує фундаментальна несумісність інтересів та цілей, і єдино розумний курс — продовжувати підтримувати Україну та не допустити перемоги Росії військовими чи політичними засобами
Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Всі статті