Представник президента у ВР оцінив ймовірність проведення виборів до Ради у цьому році

Ймовірність того, що вибори в Верховну Раду будуть у цьому році, нульова.  Про це розповів представник президента у Верховній Раді, член Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки Федір Веніславський (фракція партії "Слуга народу") в інтерв'ю РБК-Україна.

За його словами, попри прогноз голови ГУР Кирила Буданова, що Україна зможе закінчити війну влітку - підготовку до голосування треба починати вже в липні.

"Якщо готувати голосування цього року, то всі виборчі процедури треба розпочинати вже в липні. Кирила Буданова (голова ГУР, - ред.) я дуже поважаю, він єдиний давав усі правильні прогнози. Але ймовірність того, що ми закінчимо війну до літа - це надмірний оптимізм від Кирила Олексійовича (Буданова, - ред.)", - сказав він.

За словами Веніславськго, зараз усі дискусії про те, коли мають пройти вибори, втратили сенс, адже в умовах воєнного стану вибори навряд чи можна проводити з кількох причин.

"Треба забезпечити безпеку учасників виборчого процесу, підготувати виборчі дільниці. В умовах тимчасової окупації територій там в принципі неможливо провести вибори. В прифронтовій зоні також неможливо провести вибори", - перелічив нардеп.

За словами Веніславського, не зовсім вірно вважати, що парламентські вибори в Україні мають відбутися в цьому році.

"Тут я уже можу дискутувати як фахівець у галузі конституційного права. Є дві норми Конституції, які між собою конкурують. У мене є суто професійна точка зору, яку я ще висловлював, коли був викладачем на кафедрі конституційного права – тобто вона грунтується не на тому, що я народний депутат і тому хочу продовжити собі строк повноважень. Коли ми говоримо, що строк повноважень народних депутатів складає п'ять років – це означає, що народ уповноважив тих депутатів, яких він обрав, п'ять років виконувати свої повноваження", - каже нардеп.

За законом, як каже Веніславський, вибори мають відбутися в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень Верховної ради, а парламент набув своїх повноважень 31 серпня 2019 року. Якщо брати останню неділю жовтня 2023 року, тоді термін повноважень народних депутатів складе 4 роки і 3 місяці.

"Тим самим ми фактично позбавляємо народ України того права, яким він наділив народних депутатів. Тому моя суб'єктивна точка зору - вибори мали би відбутися в 2024 році", - вважає він.

Раніше глава партії "Слуга народу" Олена Шуляк заявила, що перемога у війні очікується у 2023 році. Проте важко спрогнозувати, коли відбудуться вибори до Верховної ради з огляду на ситуацію на фронті.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті