В Україні створюється Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин - Верещук

В Україні створюється Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який необхідний для того, щоб близькі зниклих отримували виплати. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук під час наради щодо вдосконалення соціального захисту сімей зниклих безвісти, пише Мінреінтеграції у своєму Телеграм-каналі 31 березня.

"Маємо прискорити процес запуску реєстру. Всі дотичні державні органи повинні усвідомлювати, що соціальний захист таких сімей – один із пріоритетів держави," – зазначила Верещук.

Уточнюється, що на нараді обговорювались питання створення та функціонування Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який дасть змогу сім’ям зниклих безвісти військових і цивільних отримати передбачені для них соціальні гарантії від держави.

"Саме з моменту внесення зниклої безвісти особи до Єдиного реєстру родичам призначається пенсія, – сказано в повідомленні. – Сім’ї, які втратили годувальника, будуть отримувати соціальні виплати незалежно від того, чи був страховий (пенсійний) стаж у зниклої особи. Пенсія нараховуватиметься за весь час, протягом якого зберігатиметься правовий статус зниклої особи".

Раніше з посиланням на Верещук повідомлялось, що тим, хто виїжджає з окупованих територій у безпечні регіони України без паспорта, допомагатимуть готівкою.

Статті

Світ
24.01.2025
18:29

Трамп пообіцяв показати Путіну кузькіну мать. Перший тиждень роботи нової адміністрації США

“У мене немає іншого вибору, крім як обкласти високими податками, тарифами і санкціями все, що продає Росія Сполученим Штатам та іншим країнам-учасницям”
Світ
23.01.2025
13:00

Зарубіжні активи РФ: вічна «заморозка»

З урахуванням поточної ситуації на фронті, коли вже ніхто, включно з президентом, не говорить про військове звільнення окупованих територій, – не доводиться розраховувати на виплату РФ компенсацій за завдані Україні збитки.
Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Всі статті