В Україні за особливих обставин зникли безвісти понад 2 тисячі дітей, здебільшого сиріт та позбавлених батьківського піклування

Понад 2 тисячі дітей в Україні вважаються зниклих безвісти за особливих обставин після початку повномасштабного російського вторгнення. Такими є дані Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна", опублікованому 13 квітня.

"На сьогодні в реєстрі налічується 2 тисячі 123 дитини", - сказав Добросердов.

Він зазначив, що більшість у цьому списку - діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування. Про їхнє зникнення компетентним органам повідомляли відповідні органи і установи після окупації тих чи інших територій.

Добросердов уточнив, що адміністрування Єдиного реєстру осіб, у тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією РФ проти України, здійснює ДП "Український національний центр розбудови миру", яке належить до сфери управління Мінреінтеграції. У реєстрі містяться відомості про осіб, які були примусово переміщені у межах окупованих територій або ж депортовані на територію РФ чи Білорусі.

"Кількість записів у цьому реєстрі дуже велика, з огляду на те, що ця інформація збиралася від початку війни з усіх можливих джерел. Наразі проводиться робота щодо співставлення інформації, яка міститься в реєстрі Мінреінтеграції та реєстрі Міністерства внутрішніх справ України", - сказав уповноважений.

"На жаль, є факти, коли люди думають, що краще не звертатися до поліції, щоб не було проблем зі сторони окупаційної влади", - сказав також Добросердов.

Раніше повідомлялось, що СБУ запустила онлайн-сервіс для пошуку військовополонених і зниклих безвісти.

Раніше також повідомлялось, що Уряд призначив Артура Добросердова на посаду уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті