Український солдат, який втратив обидві ноги, став зіркою соцмереж в Ізраїлі

Український солдат Андрій Хом'як, який втратив обидві ноги, став зіркою соцмереж в Ізраїлі. Про це повідомило ізраїльське видання "Вести", посилання на публікацію розмістив у своєму Телеграм-каналі Посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський. 

"Андрій Хом'як проходить реабілітацію в лікарні "Левінштейн". Його ролики в мережі TikTok користуються неабиякою популярністю, а зібрані за їхньою допомогою кошти він відправляє на допомогу рідній Україні", - наголошується в повідомленні.

"В Ізраїлі мене в прямому сенсі слова поставили на ноги. Точніше, на протези. Завдяки ізраїльтянам - вихідцям з України - я тут ні хвилини не залишаюся на самоті. До Ізраїлю я ніколи не виїжджав за кордон України, і багато чого у вашій країні мене дивує", - сказав кореспондентові "Вестей" Андрій Хом'як.

30-річний Хом'як отримав важке поранення в перші місяці війни в Україні. Він дивом вижив, але втратив обидві ноги. Довгі місяці Андрій перебував у військовому госпіталі, поки не потрапив до Ізраїлю на протезування і реабілітацію в рамках спецпрограми ізраїльського МЗС.

"Коли я приїхав сюди, то насилу сидів в інвалідному кріслі. А тепер завдяки ізраїльським лікарям уже встаю на протези і можу навіть цілу годину ходити на них, - розповідає Андрій. - А ще мені допомогли небайдужі ізраїльтяни, вихідці з України. Вони ні на хвилину не залишали мене одного і допомогли побувати в найрізноманітніших куточках Ізраїлю".

Андрій народився в Київській області в багатодітній родині, він єдиний брат п'яти сестер. 

"25 лютого 2022 року просто зранку я вирушив до військкомату. Потрапив до 26-ї артилерійської бригади. Нас відправили на оборону Києва. Наприкінці березня російські військові обстріляли нас касетними снарядами. 5 хлопців загинули на місці, 27 людей отримали поранення. Вибух був такої сили, що я думав, що вже помер. Намагався поворухнутися - і зрозумів, що рушити не можу. Страшно хотілося пити. Я зібрав останні сили і покликав на допомогу. Товариші по службі були в шоці, коли зрозуміли, що я живий. Мене евакуювали в найближчу дитячу клініку, а звідти - у військовий госпіталь у Києві. Я втратив обидві ноги. Але подумав: раз вижив - треба жити", - розповідає Андрій.

"Мені була потрібна тривала реабілітація, але в жодній країні не були готові взяти на такий термін. 3 лютого 2023 року мені запропонували заповнити запит до Ізраїлю. І сталося диво: вже за кілька днів передзвонили лікарі, - каже Андрій. - Зі мною поговорили, поставили різні запитання - і запросили на лікування. Усе сталося з неймовірною швидкістю: 15 лютого я приземлився в аеропорту Бен-Гуріон".

Під час лікування в Ізраїлі Андрій Хом'як відкрив сторінку в соцмережі TikTok. Вона негайно набрала популярності. Сьогодні в Андрія 160 тисяч лайків у тіктоку, а його відео про реабілітацію та життя в Ізраїлі набирають десятки тисяч переглядів.

"Я роблю прямі ефіри і збираю гроші для товаришів по службі на їхні бойові потреби, - каже Андрій. - Хоч я сам уже не можу воювати за Україну, але приношу користь Батьківщині. Багато бійців ЗСУ пишуть мені: спасибі за твої відеоролики, вони підтримують мене і не дають падати духом. Ще звертаються родичі поранених солдатів - просять поспілкуватися телефоном із чоловіком, братом, сином, додати сил і мотивувати працювати над собою".

Андрій Хом'як і доктор Сергій Кутіков

Статті

Світ
11.05.2024
10:03

"Майбутнє українського Донбасу видається все більш похмурим". Західні медіа про Україну

...Китайці, ймовірно, вирішили, що погрози Байдена були блефом. У березні 2023 року Сі відвідав Кремль, зухвало демонструючи солідарність з Путіним. Це виявилося переломним моментом у війні Москви, фактично перетворивши конфлікт на опосередковану...
Країна
09.05.2024
14:20

Тінь Медведчука: запорізька руда та вугілля Донбасу

В.Медведчук займається звичними для себе речами. Як і раніше в Україні, це "розпил" державних грошей (тепер із федерального бюджету) та рейдерство. Кумівство з путіним дозволяє робити це безкарно.
Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Всі статті