Посли країн ЄС погодили проєкт гарантій безпеки для України

Посли країн Європейського Союзу погодили проєкт, що описує гарантії безпеки для України. Про це написала німецька газета Welt, яка ознайомилася з документом, - повідомляє "Радіо Свобода".

Зазначається, що проєкт позначений як "конфіденційний".

У документі обумовлено надання Україні консультацій протягом 24 годин після потенційної агресії проти країни.

Однак, як зазначає Welt, договір виключає пряму участь солдатів ЄС у бойових діях проти РФ. Брюссель обіцяє Україні продовження постачань летальної та нелетальної зброї, продовження навчання солдатів, допомогу в реформуванні сектору безпеки, підтримку в розмінуванні країни та співробітництво у протидії гібридним загрозам і кібератакам.

Документ також передбачає, що розмір фонду допомоги Україні у 2024 році сягне 5 мільярдів євро. Надалі він може бути збільшений залежно від потреб української армії та можливостей країн ЄС.

"Європейський Союз і його держави-члени відіграють ключову роль у безпосередній і довгостроковій безпеці та стійкості України за допомогою військової, цивільної, гуманітарної, фінансової, торговельної та економічної допомоги, розміщення переміщених осіб, підтримки реформ, реконструкції та перебудови, а також за допомогою обмежувальних заходів і дипломатичної підтримки", - ідеться в документі.

За даними Welt, поки що тільки сім держав ЄС погодилися надати Україні гарантії безпеки: Німеччина, Данія, Франція, Італія, Фінляндія, Нідерланди та Латвія. Ще десять країн відмовляються укласти угоди: Словаччина, Угорщина, Хорватія, Болгарія, Кіпр, Ірландія, Австрія, Мальта, Швейцарія і Туреччина.

Наразі Брюссель обговорює умови договору з Києвом, документ планується підписати не пізніше початку липня. Очікується, що ці гарантії діятимуть доти, доки Україна не приєднається до ЄС і НАТО.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті