У Раді з'явилися проєкти про скасування свят 8 березня та 1 травня

У Верховній раді з'явився проєкт закону, в якому автори пропонують скасувати свята 1 травня та 8 березня. Картка законопроєкту №9009 13 лютого з’явилася на сайті парламенту.

Автори проєкту (Оксана Савчук зі "Свободи", Наталія Піпа, Соломія Бобровська та Ярослав Юрчишин із "Голосу", Ігор Гузь із "За майбутнє" та Ростислав Тістик із "Слуги народу") пропонують відмовитися від святкування Дня праці 1 травня, Міжнародного жіночого дня 8 березня та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня.

Водночас пропонується запровадження нових свят. Так, 25 лютого пропонується святкувати День української жінки (День українки). Цього дня народилася українська поетеса Леся Українка. 9 березня у день народження Тараса Шевченка пропонується введення Шевченківського дня. Другої неділі травня пропонується відзначати День матері.

"Українська нація переживає період відродження, відбулася Революція Гідності та ведеться запекла війна з агресором – РФ. Саме зараз відновлюється український погляд на світ і формуються нові традиції нації-переможця, що вимагає закріплення і на символічному рівні державного календаря, покінчивши з нав'язаними традиціями минулого", - йдеться у пояснювальній записці законопроєкту.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада повернула обов'язкову публікацію цін закупівель для армії.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті