Про історію у Дніпрі, Нацполіцію та хамство на дорогах

Історія в Дніпрі показала, з одного боку, що всі ці «забави» з хамством і опором, а також хамським опором щодо патрульних можуть завжди закінчитися плачевно. Людина зі зброєю та повноваженням на її застосування – це не хлопчик для биття, забав чи персонаж для роликів. Він на роботі. І треба пам'ятати, що все це будь-якої миті може закінчитися погано для тих, хто грає в ці ігри або не розуміє всієї повноти відповідальності, при спілкуванні зі співробітником правоохоронного органу.

Є багато механізмів оскаржити поведінку патрульного, якщо вважаєш, що він не мав рації. Тим більше, зараз у них у всіх є камери, а всіх інших є телефони. Але «смикати за вуса» людину зі зброєю ніколи не потрібно. Думаю, багато порушників і любителів подібних розваг після цього випадку замисляться.

Є й інший бік питання. Правомірність, допустимість та необхідність застосування вогнепальної зброї. З цього приводу є стаття 46 Закону України «Про поліцію», де чітко прописані підстави застосування. Але завжди є людський чинник. Потрібно іноді за секунди оцінити обстановку і прийняти рішення. Бувають ситуації очевидні, коли все більш-менш зрозуміло, а бувають спірні в момент їх прийняття, і поліцейський, приймаючи рішення в даному випадку, бере на себе відповідальність за це рішення. Помилка дуже дорого коштує. І тут я далі міркую.

Мені подобаються молоді, чесні, гарні поліцейські. Вони справді змінили ставлення людей до поліції. Але бувають ситуації, коли потрібний і життєвий і службовий досвід, міцні нерви та адекватність. Але досвід також різний буває. Можна рік просидіти на лаві запасних у «Реалі», але при цьому мати в активі рік гри за найтитулованіший клуб світу. Або знаєте, як їхати машиною. Коли все добре і дорога порожня і пряма, будь-хто поїде, а от клас водія проявляється у складних, екстремальних і критичних ситуаціях.

Є люди, які в екстремальних ситуаціях губляться та приймають неправильні рішення. І це треба враховувати. У тому числі, за допомогою психологів та різних інших перевірок. Але думаю все це і так все є. Я зараз не про цей випадок, я загалом.

З цієї нагоди нехай ступінь винності чи правомірність визначає суд. Думаю, що керівництво Національної поліції зробить із цієї ситуації висновки і посилить вимоги до співробітників, що виходять на чергування, незалежно від якого буде юридичне рішення щодо співробітника.

Статті

Світ
14.05.2024
08:55

«Прямого штурму Харкова, судячи з усього, не передбачено». Російські ЗМІ про Україну

По-перше, гроші крадуться, це не секрет. По-друге, зведенням споруд займаються або інженерні війська, яких уже практично не залишилося, або приватні організації. Останні часто пов'язані з міськими адміністраціями прифронтових регіонів, і там знову є...
Світ
13.05.2024
12:08

Відставки Шойгу та Патрушева: що це означає для росії та України

Тобто зараз ми бачимо ослаблення блоку силовиків взагалі, а не тільки МО Росії. Війна зробила їх надто впливовими, а отже, небезпечними. Сюди ж вписується і відставка Патрушева з посади секретаря Радбезу – це вже удар по спецслужбістському блоку,...
Донбас
12.05.2024
20:47

«Наша молодь здебільшого не має орієнтирів і позбавлена духовного імунітету». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу активно висвітлювали численні урочистості та свята, які щедро випали на першу декаду травня. Місцеві пропагандисти щосили намагалися переконати своїх читачів і глядачів, що анексовані Донецька і Луганська...
Всі статті