Навіщо путін зустрічався з Кім Чен Ином?

Путіну зустріч із Кім Чен Ином необхідна була відразу з кількох причин. По-перше, останній рік міжнародна активність Росії на рівні глави держави виглядає вкрай блякло, навіть для власного електорату. Путіну, перед яким стоїть завдання, переконати росіян у тому, що Росія – це не країна-ізгой, а її лідер – це не нерукостислий карлик з величезним его, а справді один із ключових політиків світу, необхідні якісь підтвердження цього. Зустрічі з главами африканських держав мають не дуже ефектний вигляд, власне, як і зустрічі з Лукашенком. А нічого іншого російська дипломатія зараз запропонувати не може. Особливо в контексті страху Путіна бути заарештованим і, відповідно, необхідності не просто домовиться про зустріч, а домовитися про неї на території РФ. Ин ідеально підходить як гість. Одіозний, медійний, теж диктатор держави з ядерною бомбою.

Другий, але не менш важливий аспект зустрічі - Росія, хоч і значно наростила власне виробництво зброї, проте цього недостатньо, щоби закрити потреби, викликані війною. Тому ключова тема переговорів – це постачання зброї до РФ.

Загалом зустріч Путіна та Ина варто розглядати як дорожчий варіант зустрічей з Лукашенком. Вплив на стан справ на світовій політичній карті вони мають приблизно однаковий. Єдиний значущий мінус - швидше за все, Пхеньян та Москва таки домовляться про постачання зброї, і вона буде використана проти України. Але це не ті речі, які могли б якось радикально зламати ситуацію на фронті.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті