У столиці Австрії відкрилася виставка Stand with Ukraine (ФОТО)

У столиці Австрії у вівторок відбулося урочисте відкриття виставки "Stand with Ukraine", у рамках якої продемонстровано роботи українських митців з відображенням болю та страждань українського народу, який відбиває триваючу російську агресію. Про це повідомляє Укрінформ.

"Три окремі митці показують у своїх творах жахіття сьогодення, жахи війни росії проти України. Після 24 лютого змінилося все: розпочалася війна – війна в Європі. Також змінилося і українське мистецтво. Воно почало говорити і показувати війну, відображати втрати та насильство. Мистецтво почало у свій спосіб представляти біль та страждання українського народу", - заявила під час відкриття заходу перший секретар Посольства України в Австрії Уляна Задворняк.

На виставці представлено три проєкти українських художників – Остапа Ковальчука "Образи, опалені війною", Володимира Стасенка "Агнче Божий, що береш на себе гріхи світу, помилуй нас!" і Володимира Козюка "Підтримай Україну!". 

"Ця виставка не є політичною акцією, а це – великий мистецький проєкт, щоб розказати про біль нашого народу, про геноцид нашого народу та про нашу велику боротьбу проти російського агресора. Мистецтво завжди має бути попереду наших людей, які зараз борються за нашу незалежність, які воюють. І саме тому ми з перших днів цієї страшної агресії їздимо по країнах і розповідаємо, яку страшну агресію росія веде проти нашого народу. У нас кожна людина дотична так чи інакше до цієї великої боротьби українського народу. Навіть наші митці", - зазначив ініціатор та куратор проєкту Юрій Котик.

Так, художник Володимир Стасенко зі Львова спочатку вступив у ряди територіальної оборони, щоб боротися проти російського агресора, але згодом зрозумів, що у своїй професійній якості митця він зможе більше розказати про трагедію, спричинену російською війною. Його роботи як своєрідні документальні свідчення створені на основі реальних фотографій, зроблених військовими кореспондентами та випадковими свідками про лихоліття війни. 

Графічні твори творилися у час передвеликоднього посту, коли Україна особливо глибоко переосмислювала страсті Христові. 

"Та війна, яка йде зараз, – це не війна просто за території. Бо росії не потрібні інші території. Це війна – за цінності", - зазначив під час відкриття виставки Володимир Стасенко.

Заслужений діяч мистецтв України Остап Ковальчук робив свої твори у підвалі під Ірпенем у той час, коли росіяни вели обстріли міста. А основою, на якій намальовано картини, стали дошки з підлоги старого зруйнованого будинку. Серію було продовжено у Львові, де до неї додалися нові сюжети. 

Відомий художник Володимир Козюк з Вінниччини, роботи якого виставляються у багатьох країнах світу, з початком російського масштабного вторгнення не виїхав за межі країни, хоча мав багато запрошень, а до військової служби був непридатний за станом здоров’я. Він залишився у Вінниці разом із родиною і допомагав численням біженцям, які прямували зі сходу на захід, поселивши їх у своєму будинку та майстерні. Саме тоді й з'явилися його нові твори – замальовані в синьо-жовті кольори власні картини з пейзажами, також з відбитками рук діток-біженців.

Виставку мистецького проєкту, яка відкрилася у Відні за адресою Absberggasse 31/2, організовано за підтримки Львівської військової обласної адміністрації, Центру військового капеланства, Української греко-католицької церкви, Посольства України у Республіці Австрія та мистецького простору LOT.

Статті

Донбас
29.04.2024
16:44

"Безхазяйне майно": як окупанти відбиратимуть житло українців у "ДНР" та "ЛНР"

Простими словами, забрати можуть у тих, хто має нерухомість на окупованій території і є всі ознаки, що підтверджують відсутність експлуатації нерухомого майна.
Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Всі статті