Макрон запропонував захистити Європу ядерною зброєю Франції 

Французька ядерна зброя могла б стати частиною європейської оборони і настав час обговорити це питання. Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон, з посиланням на Reuters, пише ТГК The Moscow Time.

На його думку, «надійна європейська оборона» повинна виходити за рамки того захисту, який вже пропонує НАТО.

Він нагадав, що згідно з французькою військовою доктриною країна має право застосувати ядерну зброю в разі загрози її «життєво важливим інтересам». Водночас, за словами Макрона, оцінка цих інтересів відбувається з погляду оборони всієї Європи, тому «потрібно йти далі» і розглянути всі можливі варіанти, особливо у світлі триваючої війни Росії в Україні.

«Я виступаю за відкриття цієї дискусії, яка повинна включати протиракетну оборону, можливість застосування далекобійних вогневих систем, а також ядерної зброї, за участю тих країн, які нею вже володіють, і тих, хто має на своїй території американські ядерні боєголовки», - заявив Макрон.

Він закликав обговорити всі наявні засоби і зрозуміти, що дійсно допоможе надійно захистити Європу. За словами Макрона, Франція збереже специфіку своєї доктрини, але готова зробити більший внесок у європейську оборону.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
17.08.2025
17:24

Наказано дружити! Ласкаво просимо до Північної Кореї... Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу не просто розповідали про те, що молодь «ДНР» і КНДР – брати навіки, але, схоже, формували у цієї самої донецької молоді схоже на північнокорейське сприйняття дійсності про екзальтоване...
Країна
14.08.2025
13:14

Туристичний сезон‑2025 в окупованому Криму: черги, відключення інтернету, високі ціни та страх атак

Окупаційна влада називає сезон‑2025 найкращим за п’ять років. "Міністерство курортів Криму" повідомило, що з початку року до 31 липня півострів прийняв 3,74 млн відпочивальників, що на 14 % більше, ніж за аналогічний період 2024 року.
Країна
13.08.2025
09:56

Україна запустила механізм визнання навчання в окупації: що це означає і як працюватиме на практиці

Понад півтора роки в українському суспільстві чекали на ухвалення постанови Кабінету міністрів, яка б запустила механізм визнання результатів навчання, здобутого громадянами на тимчасово окупованих територіях.
Всі статті