Німеччина надала ЗСУ допомогу: боєприпаси, бронетехніку, радар та зенітний комплекс Skynex

В рамках військової допомоги Німеччина передала українським військовим боєприпаси, бронетехніку, радар та зенітний комплекс Skynex. Список допомоги розміщений на урядовому сайті ФРН, - пише Мілітарний.

Зокрема Німеччина передала Україні 10 бойових машин піхоти Marder, 1 броньовану ремонтно-квакуаційну машину Dachs, 9 мінних тралів, мостоукладальник Beaver із запасними частинами та 6 колісних тягачів для транспортування танків M1070 Oshkosh.

Головною частиною траншу можна назвати вже другий переданий для України зенітний артилерійський комплекс Skynex. Це  гарматна установка, що здатна збивати безпілотники або крилаті ракети програмованими боєприпасами.

Також була передана радіолокаційна станція виявлення повітряних цілей TRML-4D. Вона здатна працювати самостійно або у комплексі із західними ЗРК, зокрема, IRIS-T.

До технічної підтримки також увійшло 60 моторів для човнів та 600 LED-ламп (ймовірно, для мобільних груп ППО) та 1980 комплектів маскувальної сітки.

У пакет увійшли боєприпаси до різних систем:

  • 120 мм танкові боєприпаси для Leopard 2;
  • 29,638 снарядів для ЗСУ Gepard;
  • ракети для ЗРК IRIS-T SLM;
  • 18,000 боєприпасів калібру 40 мм;
  • 7,500 снарядів калібру 155 мм;
  • 120 мм мінометні міни.

В частині піхотного озброєння та спорядження було передано  3 000 ручних протитанкових гранатометів RGW 90, 100 тисяч  аптечок та 2000 пончо.

Також повідомляється про передачу одного комплекту системи AMPS (Airborne Missile Protection System), що призначена для активної протидії ракетним загрозам. Ними мають оснащуватись українські гелікоптери.

Невідомо, чи був переданий саме комплект для встановлення на гелікоптер, або ж уже модернізований борт.

Крім того, у розділі запланованої до передачі техніки та озброєння з’явилась третя батарея зенітного ракетного комплексу MIM-104 Patriot (ймовірно, PAC-2).

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна Луганськ
09.05.2025
12:36

Щоденник матері 18-річного добровольця: «Мене заселили»

Отримала це повідомлення в кав’ярні біля рекрутингового центру через 40 хвилин після того, як ми розсталися біля його воріт. Отримала – й почала ридати над телефоном, як над покійником, бо до останнього була манесенька така надійка, що його...
Країна
08.05.2025
09:00

Економічне бронювання: тема закрита?

Останні місяці тема економічного бронювання майже зійшла нанівець. Якщо минулого року народні депутати, члени уряду та навіть президент обговорювали можливі параметри та деталі, то сьогодні ця тема майже не підіймається.
Світ
07.05.2025
09:52

«Після демаршу Зеленського у нас розв'язані руки». Російські ЗМІ про Україну

...Необхідно шукати приховані місця в районі Москви і Підмосков'я, де можуть бути схрони або осередки, де ці безпілотники збираються і потім атакують регіони Росії. Десь точно має бути таємний пункт управління.
Всі статті