У РФ скоротили витрати на закупівлю ліків, витративши гроші на війну

Влада росії 2023 року закупила ліків на 864,3 мільярда рублів. Про це повідомляє аналітична компанія Headway Company. Згідно з цими даними, росія закупила ліків на 7% нижче за показник 2022 року, коли загальний обсяг закупівель склав 929,4 мільярда руб.

Аналітики компанії DSM Group також помітили скорочення закупівель. За їхніми підрахунками, за 11 місяців 2023 року державні замовники придбали ліків на 649,8 мільярда рублів, що майже на 23% менше, ніж за аналогічний період минулого року, коли цей показник становив 797,8 мільярда рублів.

У міністерстві охорони здоров'я РФ водночас стверджують, що 2023 року обсяг державних контрактів на закупівлю ліків "не тільки не зменшився, як порівняти з 2022 роком, а й, навпаки, збільшився більш ніж на 36 мільярдів рублів". У міністерстві зазначили, що під час оцінювання виходили з обсягів лімітів бюджетних зобов'язань (тобто доведених бюджетом коштів), а до зазначених 36 мільярдів рублів можуть входити контракти, укладені у 2022 році, постачання за якими продовжувалося у 2023 році.

У Headway Company зазначили, що у 2023 році найсильніше скоротилися обсяги федеральних закупівель, які забезпечують ліками пацієнтів із важкими захворюваннями. У DSM Group додали, що регіональні закупівлі скоротилися майже на 20%.

Голова відділу стратегічного розвитку Headway Company Людмила Баландіна вважає, що торік фінансування федеральних закупівель могло скоротитися, тому що влада в попередні роки закуповувала необхідні препарати про запас. Іншою причиною, на думку експерта, стало те, що з російського ринку пішла низка оригінальних іноземних препаратів.

Гендиректор DSM Group Сергій Шуляк вважає, що закупівлі скоротилися через те, що кошти бюджету, виділені на ліки, спрямували на потреби російської армії.

За оцінкою Headway Company, з 2018 по 2022 рік грошовий обсяг державних закупівель ліків безперервно збільшувався.

За перші сім місяців 2023 року асортимент імпортних ліків у російських аптеках скоротився на 20,3% порівняно з аналогічним періодом роком раніше - із 7,7 тисячі позицій до 6,4 тисячі позицій, повідомила аналітична компанія DSM Group у вересні (даних за весь рік не публікували).

Нагадаємо, за даними британської розвідки, у РФ відчувають труднощі з доступом до лікарняних послуг по всій країні через війну. 

Як повідомлялося, росіяни не мають достатньо препаратів для лікування діабету на окупованих територіях

Також нагадаємо, жителі окупованого Сєвєродонецька вперше за півтора року побачили медикаменти. 

Статті

Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Всі статті