МЗС України ініціювало санкції проти румунської сенаторки, яка хотіла анексії частини території України

Міністерство закордонних справ України ініціювало санкції проти румунської сенаторки, яка запропонувала анексувати частину територій України. Про це 24 березня у Facebook повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

"Сенаторка парламенту Румунії Діана Шошоаке подала законопроєкт, який пропонує приєднати до Румунії частину південного регіону України. У такий спосіб маргінальний політик намагається "відновити культурну ідентичність румунського населення", - повідомив він.

Йдеться про законопроєкт, який подала Шошоаке. Згідно з ним пропонувалося розірвати договір про добросусідство і співробітництво Румунії та України. Також вона закликала приєднати до Румунії "історичні території" - Північну Буковину, Герц, Буджак (Кагул, Болград, Ізмаїл), історичний Марамуреш та острів Зміїний.

Пізніше сенаторка намагалася виправдатися, заявляючи, що її ініціатива не має жодного стосунку до війни, а мета - "уникнути примусової етнічної асиміляції румунів в Україні".

"Ми рішуче засуджуємо спробу поставити під сумнів територіальну цілісність України, підірвати дух добросусідства між Україною та Румунією", - повідомив Ніколенко.

Також він назвав дії Шошоаке "класичним прикладом із методики російського реваншизму".

"МЗС ініціює накладення санкцій на Діану Шошоаке, як на особу, яка створює загрозу національній безпеці", - підсумував Ніколенко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Румунія призупинить роботу російського центру культури і науки, який займався "спотворенням реальності та історичної правди".

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті