Румунія призупинить роботу російського центру культури та науки: "займався спотворенням реальності та історичної правди"

Румунія призупинить роботу російського центру культури та науки, що знаходиться у Бухаресті. Про це повідомляє "Настоящее время" з посиланням на сайт румунського МЗС.

Зазначається, що про цей факт було поінформовано викликаного у відомство посла РФ у Румунії Валерія Кузьміна. Дипломату, як зазначено у заяві, нагадали про випадки, коли центр "займався спотворенням реальності та історичної правди", а після вторгнення росії в Україну відхилився від своїх цілей щодо зміцнення культурних зв'язків та "перетворився на інструмент пропаганди, дезінформації та виправдання військових злочинів Російської Федерації в Україні".

Держсекретар у стратегічних справах Румунії також висловив несхвалення у зв'язку з постійними спробами гібридних атак і дезінформації російською стороною шляхом вибіркового подання та навмисного маніпулювання реальністю і закликав відмовитися від подібної практики.

Роботу центру буде припинено не пізніше 20 серпня 2023 року, до цього часу мають бути завершені всі адміністративні процедури, йдеться у повідомленні.

Центр у Бухаресті створено на підставі угоди між Румунією та РФ, підписаної у 2013 році. Його відкрили у травні 2015 року.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті