Генпрокурор Костін обговорив із президентом Європарламенту створення Спецтрибуналу щодо агресії росії

Генеральний прокурор України Андрій Костін сподівається, що рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) щодо ордера на арешт президента РФ путіна стане початком притягнення до відповідальності держави-агресора на міжнародному рівні. Про це він заявив під час зустрічі з президентом Європейського парламенту Робертою Мецолою у Брюсселі 23 березня, повідомляє Офіс генпрокурора. 

"Україна високо цінує внесок Європейського парламенту у справу забезпечення відповідальності РФ за міжнародні злочини. Сподіваємося, що історичне рішення Міжнародного кримінального суду щодо ордера на арешт Путіна закріпить його статус вигнанця для цивілізованого світу та стане початком міжнародних процесів притягнення керівництва держави-агресора до індивідуальної відповідальності", - наводить відомство слова українського генпрокурора.

Костін наголосив, що для завершення розбудови глобальної мережі відповідальності необхідно створити Спеціальний трибунал щодо злочину агресії, оскільки, згідно з міжнародним правом, лише трибунал, що має міжнародний статус, може подолати імунітет чинного президента.

"Ми сподіваємося, що ЄС і Європейський парламент підтримають нашу позицію як найбільш реалістичний і оптимальний спосіб відновити справедливість і запобігти можливим збройним конфліктам у майбутньому", - зазначив генпрокурор.

Президент Європарламенту, зі свого боку, запевнила: "Ми не заспокоїмося, доки Україна не досягне справедливості". Вона додала, що є домовленість "про подальшу координацію зусиль, щоб забезпечити відповідальність за кожен скоєний злочин".

Нагадаємо, що Спецтрибунал для РФ підтримують уже 30 країн. 

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті