Трибунал для Путіна: єврокомісар з юстиції вважає, що спецтрибунал для глави РФ буде створено до кінця цього року

Єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс сподівається, що Міжнародний спеціальний трибунал для глави РФ Путіна буде створено до кінця 2024 року. Про це він сказав у кулуарах міністерської конференції в Гаазі про відновлення правосуддя в Україні кореспондентці DW.

"Ми ведемо дискусії про цей трибунал із різними міжнародними акторами. І тепер розглядаються два основні варіанти: міжнародний трибунал на основі багатосторонньої угоди або спрощене рішення - на основі двосторонньої угоди між Україною та Радою Європи", - розповів єврокомісар.

Крім того, в ЄС було створено нову систему передачі судочинства. Так, якщо в Україні триває кримінальний процес, зокрема щодо злочину агресії, то його можна перенести до такого спецтрибуналу. Рейндерс вважає, що створення трибуналу перебуває на останньому етапі. "Наступний крок - це питання політичної волі. Зараз лише початок року, а до кінця року це має стати можливим", - підсумував він.

Видання пише, що Нідерланди запропонували провести спецтрибунал у себе, що учасники конференції також привітали. Це було б логічно, адже Гаагу з її судами називають столицею світового правосуддя, а головне - саме там працює Міжнародний центр розслідування злочину агресії проти України, що є сусідами Євроюсту та Міжнародного кримінального суду, який розслідує інші злочини, скоєні проти України, який сусідствує з Євроюстом і Міжнародним кримінальним судом, що розслідує інші злочини, вчинені внаслідок російської агресії.

З липня 2023 року в цьому центрі міжнародна команда прокурорів аналізує докази, передані різними країнами в базу даних, яка була створена спеціально для цього при Євроюсті. Слідчі готують справу, яку згодом і буде передано до спецтрибуналу.

Залишається вирішити головний процесуальний виклик для спецтрибуналу - це імунітет російської політичної верхівки.

Як заявив очільник Євроюсту Ладіслав Хамран, щоб притягнути її до судової відповідальності, необхідно посилити міжнародну співпрацю та просувати законодавчі реформи. Справа російської агресії проти України заслуговує на зміни в міжнародному праві, переконаний і глава МЗС України Дмитро Кулеба, оскільки це - один із поворотних моментів в історії.

Як повідомлялося, впливові західні ЗМІ після "фарсу з перевиборами" та легітимації тортур у Росії перестали називати Путіна президентом.

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті