Держбюджет України з початку вторгнення отримав 28 млрд грн із конфіскованих російських активів

Державний бюджет України отримав 28,3 мільярда гривень із конфіскованих активів росіян і колаборантів від початку повномасштабного вторгнення. Про це 9 червня повідомила організація Trap Aggressor на основі відповідей Державної казначейської служби України, ухвал у судовому реєстрі та новин АРМА.

"Найбільшим "донатом" до бюджету стали кошти від націоналізованих російських банків на загальну суму 25,8 млрд гривень. У казначействі повідомили, що станом на травень цього року надходження до спеціального фонду державного бюджету становлять: за 2022 рік - 17 000 670 592,28 гривень, за 2023 рік - 8 811 120 320,95 гривень", - йдеться у звіті.

Ідеться про кошти українських дочірніх банків Ощадбанку та Веб.РФ (Міжнародний резервний банк і Промінвестбанк), права та активи яких націоналізували 11 травня 2022-го року. Також на початку червня АРМА придбало військові облігації на 1,6 мільярда гривень.

"До АРМА потрапляє заарештоване в рамках кримінальних проваджень майно. Якщо актив швидко псується, його продають, а на отримані кошти купують військові облігації, які кладуть на спеціальний рахунок. Кошти продовжують належати попередньому власнику проданого майна, хоча й залишаються заарештованими", - пояснили аналітики.

Загалом же за допомогою різних механізмів конфіскації Україна отримала 28,3 мільярда гривень.

"Україна отримала 28,3 млрд гривень, однак може отримати набагато більше. Конфіскація активів агресора мала б залучити до бюджету кошти від продажу десятків бізнесів, а донині конфісковано лише 12 компаній російських олігархів", - наголошується у звіті.

Нагадаємо, що на початку червня стало відомо про арешт нової "порції" активів Оксани Марченко.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті