Зеленський: росія робить усе, щоб заблокувати експорт продовольства: більш ніж 150 суден чекають у черзі

На сьогодні більш ніж 150 суден стоять у черзі, щоб виконати контрактні зобовʼязання щодо постачання української агропродукції, але РФ свідомо затримує проходження кораблів. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський 21 жовтня у вечірньому відеозверненні.

"Цими тижнями стає все більш напруженою ситуація навколо експортної зернової ініціативи. Ворог робить усе, щоб загальмувати наш експорт продовольства. На сьогодні більш ніж 150 суден стоять у черзі, щоб виконати контрактні зобовʼязання щодо постачання нашої агропродукції. Це штучна черга. Вона виникла лише через те, що росія свідомо затримує проходження кораблів", - зазначив Президент.

Він підкреслив: кожен день стояння суден із продовольством у черзі означає зростання соціальної та політичної напруги в країнах, що споживають українську агропродукцію.

За словами Зеленського, за час роботи зернової ініціативи через російське гальмування Україна недоекспортувала близько 3 мільйонів тонн продовольства, що дорівнює річному обсягу споживання для 10 мільйонів людей.

"Росія робить усе, щоб мінімум сотні тисяч із цих людей стали вимушеними мігрантами, які шукатимуть притулку в тій же Туреччині чи в країнах ЄС, або загинули від голоду. А ми з партнерами маємо зробити все, щоб зернова ініціатива не тільки збереглась, але й працювала на 100 відсотків потужності", - зазначив Зеленський.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті