"Укренерго" відновило енергоживлення Запорізької АЕС після російської атаки

Фахівці "Укренерго" відновили енергоживлення захопленої росіянами Запорізької АЕС, яке було перервано через чергову атаку росії на територію України 22 травня. Про це повідомляє пресс-служба компанії.

«Внаслідок пошкодження високовольтної лінії Запорізька атомна електростанція втратила живлення від енергосистеми і працювала від дизель-генераторів. Це вже всьоме з моменту тимчасової окупації Запорізької АЕС росіяни створюють ядерну та радіаційну небезпеку у зоні АЕС», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що попри ранкову атаку ворога, енергосистема України працює стабільно, виробленої електроенергії вистачає для покриття потреб споживачів, однак енергетична інфраструктура таки зазнала пошкоджень.

Так, у Дніпровському регіоні були пошкоджені високовольтні лінії 330-750 кВ, що призвело до відключення однієї з потужних електростанцій у регіоні. Внаслідок цього були знеструмлені споживачі у Запоріжжі. 

Крім того, на Дніпропетровщині внаслідок атаки росіян були пошкоджені мережі обленерго. Наразі живлення відновлюється.

Як повідомлялося, в ніч на 22 травня внаслідок російських обстрілів на Запорізькій АЕС відключилась остання високовольтна лінія передач. Станція працювала на дизель-генераторах.

Нагадаємо, що російські окупанти захопили Запорізьку атомну електростанцію на початку березня 2022 року, перетворивши її на військову та ремонтну базу. Через окупацію на станції відбулася значна деградація ядерної та радіаційної безпеки. 

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі 30 травня представить на Радбезі ООН новий план безпеки для Запорізької АЕС.

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті