МАГАТЕ винесе на Радбез ООН новий план безпеки для Запорізької АЕС – ЗМІ

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі планує 30 травня представити в Раді безпеки ООН новий план щодо безпеки Запорізької атомної електростанції. Про це повідомлє «Washington Post».

Його план включає п'ять принципів: заборона на розміщення важкої військової техніки та військового персоналу на ЗАЕС, заборона стріляти з електростанції та в бік неї, захист усіх систем безпеки на АЕС, захист усіх зовнішніх ліній електропередачі, які з'єднують ЗАЕС з енергосистемою, та моніторинг дотримання цих принципів.

Зазначається, що цей план менш амбітний, ніж початкові спроби Гроссі створити повноцінну захисну зону навколо Запорізької атомної електростанції, але експерти стверджують, що він все ще може покращити нестабільну ситуацію.

Речник МАГАТЕ заявив, що глава відомства «продовжує інтенсивні переговори з усіма залученими сторонами щодо забезпечення захисту Запорізької АЕС».

Як повідомлялося, в ніч на 22 травня внаслідок російських обстрілів на Запорізькій АЕС відключилась остання високовольтна лінія передач. Наразі станція працює на дизель-генераторах.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті