На першому Глобальному саміті миру у Швейцарії обговорять шляхи досягнення тривалого миру для України - Зеленський

У Швейцарії обговорять шляхи досягнення тривалого миру для України відповідно до Статуту ООН і норм міжнародного права на першому Глобальному саміті миру, який відбудеться 15-16 червня в Бюргенштоці. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський, зробивши відповідний пост у мережі Х (twitter) 2 травня.

"Згідно з нашими домовленостями із Президенткою Швейцарії Віолою Амхерд, перший Саміт миру відбудеться 15-16 червня в Бюргенштоці, поблизу міста Люцерн у Швейцарії. До участі запрошені та очікуються глави держав та урядів з усіх континентів. Саміт стане платформою для обговорення шляхів досягнення всеосяжного, справедливого й тривалого миру для України відповідно до Статуту ООН і норм міжнародного права. Усі держави, запрошені на саміт, продемонстрували свою відданість цим принципам", - написав Зеленський. 

Він підкреслив, що впевнений у тому, що кожна миролюбна країна зацікавлена взяти участь у саміті, "адже він має важливе значення не лише для України". За словами Зеленського, йдеться про глобальну роль кожної країни, а також про справжню повагу до міжнародного права та мирного співіснування в усьому світі.

"Ці спільні правила, закріплені в Статуті ООН, захищають усі країни від нападу та насильства. Отже, наш спільний глобальний обов’язок - захищати їх реальними діями, а не лише словами. Саме про це йтиметься на першому Саміті миру у Швейцарії", - зазначив Президент України.

Раніше повідомлялось, що Україна готує сім нових безпекових документів.

Статті

Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Всі статті