Українці обвалили сервери онлайн-сервісу пошуку медпрепаратів через розширення перечня їх продажу за е-рецептом. МОЗ дав пояснення

В Україні з 1 квітня для придбання рецептурних лікарських препаратів буде необхідний електронний рецепт. Пресслужба Міністерства охорони здоров'я розвінчала головні міфи, пов'язані з цим нововведенням.

Головними побоюваннями українців стало те, що за рецептом тепер відпускатимуть усі ліки, а також що рецептурні ліки відпускатимуть тільки за е-рецептом.

"МОЗ не змінює перелік та умови відпуску рецептурних ліків. Усі ліки, які й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, тепер можна буде придбати не тільки за паперовим, а й за електронним рецептом", - пояснили в МОЗ.

Окремо в МОЗ наголосили, що ліки можна придбати як за паперовим, так і е-рецептом, що є зручнішим, зокрема, і за умови регулярного прийому ліків.

Щоправда, варто зазначити, що ці нововведення вже викликали ажіотаж в українців, які обвалили сервери онлайн-сервісу пошуку медичних препаратів. Пов'язано це, зокрема, і з тим, що такі препарати, як "Німесил" та екстрені контрацептиви, є рецептурними, проте до цього в аптеках їх могли продавати "просто так".

Нагадаємо, що антибіотики в Україні продають тільки за рецептом уже з серпня минулого року.

Статті

Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Всі статті