ЗСУ вивели танки Abrams із фронту через загрозу від російських дронів: 5 із 31 танка вже втрачено - AP

Україна вивела з фронту американські танки Abrams M1A1 через російські розвідувальні та ударні дрони, якими тепер кишить повітряний простір над полем бою. Про це на умовах анонімності повідомили два американські військові чиновники, пише агентство Associated Press (AP) 25 квітня.

"Україна поки що відсунула на другий план надані США бойові танки Abrams M1A1 у боротьбі з Росією, частково тому, що російська війна безпілотників ускладнила для них роботу без виявлення або нападу", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що США погодилися відправити в Україну 31 Abrams у січні 2023 року після агресивної багатомісячної кампанії Києва, яка стверджувала, що танки, які коштують близько 10 мільйонів доларів за штуку, були життєво важливими для його здатності проривати російські лінії.

"Але з того часу поле бою суттєво змінилося, зокрема через повсюдне використання російських дронів-розвідників і дронів-мисливців-убивць. Ця зброя ускладнила для України захист танків, коли їх швидко виявляють і полюють російські безпілотники чи снаряди", - йдеться також у повідомленні.

Уточнюється, що п'ять із 31 танка вже втрачено внаслідок російських атак.

За словами високопоставленого представника американського оборонного відомства, поширення безпілотників на українському полі бою означає, що "немає відкритої місцевості, по якій можна було б просто проїхати, не боячись виявлення".

"Чиновник говорив на умовах анонімності, щоб надати оновлену інформацію про підтримку України американською зброєю перед п'ятничним засіданням Контактної групи з питань оборони України", - пише АР.

Раніше повідомлялось, що Кувейт через Хорватію передасть Україні 100 танків М-84АВ - ліцензійної версії радянських Т-72М.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.06.2025
15:00

Три відтінки «русского мира», або день чужої країни. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головною темою ЗМІ окупованого Донбасу очікувано стало святкування Дня Росії. Завдання у місцевих пропагандистів було вельми складним. По-перше, треба було щосили показувати, що тимчасово непідконтрольні законній владі Донецька і...
Луганськ
14.06.2025
15:15

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Країна
12.06.2025
18:00

Нова базова соціальна допомога: хто, як та скільки зможе отримати

Із липня цього року в Україні стартує експериментальна програма — базова соціальна допомога. Це новий формат держпідтримки, який має замінити кілька чинних виплат і зробити систему прозорішою та простішою.
Всі статті