Україна не має інформації про факт передання РПЦ Угорщині українських полонених - ГУР

Наразі в України немає інформації про те, що факт передання українських полонених Російською православною церквою Угорщини відбувся. Зокрема, Київ не знає, чи на волі військові. Про це заявив представник ГУР МО Андрій Юсову у ефірі телемарафону.

"Станом на зараз у нас немає інформації про те, що факт відбувся, що полонені вже на території цієї країни та на свободі. Оскільки Україна - це цивілізована держава, то для нас головне - людина та життя. Сподіваємось, що в результаті цих маніпуляцій з боку держави-агресора частина українців опиниться на свободі", - заявив він.

За словами Юсова, Україна говоритиме з усіма учасниками передачі військових та з'ясовуватиме деталі.

"А все інше ми з'ясуємо та прокоментуємо. Тема чутлива, тут будь-яке слово може вплинути на результат. Ми будемо говорити з усіма учасниками цього процесу і з'ясовувати моменти", - заявив він.

Представник ГУР наголосив, що Москва не виконує гуманітарного права та Женевських конвенцій.

"Але факт залишається фактом - Росія не виконує гуманітарне право та Женевські конвенції, а використовує їх, маніпулює в своїх інтересах", - додав він.

Як повідомлялося раніше, РПЦ та її патріарх Кирило планують передати Угорщині щонайменше 11 українських військовополонених з метою повернути втрачену легітимність церкви проти якої було ведено широкі міжнародні санкції.

За даними джерел, росія планувала розіграти так звану "угорську карту", щоб актуалізувати уявні проблеми нібито "закарпатського сепаратизму". У прес-службі РПЦ заявили, що "передача відбулася на прохання угорської сторони". Напередодні передачу полонених підтвердили в Угорщині .

Статті

Донбас
10.12.2023
20:18

Як бойовик "ДНР" умовив Путіна брати участь у виборах президента. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу демонстрували свою причетність до найважливішої, на їхню думку, справи - висунення нинішнього російського диктатора кандидатом у президенти. Місцеві пропагандисти радісно повідомляли, що так званий спікер...
Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Всі статті