Туреччина буде купувати скраплений природний газ у США, чим зменшить залежність від енергоносіїв РФ

Туреччина купуватиме скраплений природний газ у США, щоб зменшити залежність від російських енергоносіїв. Про це заявив міністр енергетики Туреччини Альпарслан Байрактар в інтерв'ю Financial Times, - пише ТГК ZN,UA. 

Зараз Анкара веде переговори з американською енергетичною компанією ExxonMobil про купівлю 2,5 млн тонн СПГ на рік. Попередньо такий обсяг коштуватиме Туреччині $1,1 млрд.

За словами міністра, країна, яка імпортує майже весь свій природний газ, прагне створити "новий портфель поставок", який зробить її "менш залежною від будь-якого одного партнера". 

Переговори відбуваються на тлі поліпшення відносин між Туреччиною і США після того, як Анкара зняла вето на вступ Швеції до НАТО, а Вашингтон погодився продати Туреччині винищувачі F-16 на мільярди доларів.А також у той час, коли Туреччина прагне перепозиціонувати себе як регіональний енергетичний хаб. 

Байрактар стверджує, що Анкара також зверталася до інших американських компаній щодо укладання угод про постачання СПГ, оскільки прагне диверсифікувати свої поставки природного газу до того, як деякі з її довгострокових контрактів з росією закінчаться у 2025 році, а контракти з Іраном — наступного року. Анкара також має довгострокові угоди з Алжиром та Оманом.

Туреччина доклала великих зусиль для розширення своєї інфраструктури для прийому і зберігання СПГ. Близько 30% турецького імпорту природного газу в минулому році становив СПГ, порівняно з 15% у 2014 році.

Туреччина також розпочинає власні розвідку та видобуток, включаючи велику газову ділянку в Чорному морі та буріння нафтових свердловин на південному сході країни.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті