Туреччина буде купувати скраплений природний газ у США, чим зменшить залежність від енергоносіїв РФ

Туреччина купуватиме скраплений природний газ у США, щоб зменшити залежність від російських енергоносіїв. Про це заявив міністр енергетики Туреччини Альпарслан Байрактар в інтерв'ю Financial Times, - пише ТГК ZN,UA. 

Зараз Анкара веде переговори з американською енергетичною компанією ExxonMobil про купівлю 2,5 млн тонн СПГ на рік. Попередньо такий обсяг коштуватиме Туреччині $1,1 млрд.

За словами міністра, країна, яка імпортує майже весь свій природний газ, прагне створити "новий портфель поставок", який зробить її "менш залежною від будь-якого одного партнера". 

Переговори відбуваються на тлі поліпшення відносин між Туреччиною і США після того, як Анкара зняла вето на вступ Швеції до НАТО, а Вашингтон погодився продати Туреччині винищувачі F-16 на мільярди доларів.А також у той час, коли Туреччина прагне перепозиціонувати себе як регіональний енергетичний хаб. 

Байрактар стверджує, що Анкара також зверталася до інших американських компаній щодо укладання угод про постачання СПГ, оскільки прагне диверсифікувати свої поставки природного газу до того, як деякі з її довгострокових контрактів з росією закінчаться у 2025 році, а контракти з Іраном — наступного року. Анкара також має довгострокові угоди з Алжиром та Оманом.

Туреччина доклала великих зусиль для розширення своєї інфраструктури для прийому і зберігання СПГ. Близько 30% турецького імпорту природного газу в минулому році становив СПГ, порівняно з 15% у 2014 році.

Туреччина також розпочинає власні розвідку та видобуток, включаючи велику газову ділянку в Чорному морі та буріння нафтових свердловин на південному сході країни.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті