Угорщина готує провокативну пресконференцію з полоненими, яких їй передала росія - ЗМІ

В Угорщині планують провести провокативну пресконференцію з українськими військовополоненими. На ній вони повинні розкритикувати командування ЗСУ та подякувати РПЦ, яка нібито допомогла передати їх угорській стороні. Про це повідомляє РБК-Україна.

Співрозмовники видання зазначили, що мова йде про виступ, у якому українські полонені мають висловити "подяку" російській православній церкві, яка начебто допомогла визволити їх з полону. Відомо, що такі заяви були обов'язковою умовою для вивезення з росії.

"На пресконференції полонені повинні розказувати, як їх начебто примусово мобілізовували, в яких начебто поганих умовах вони воювали, який хороший угорський уряд і РПЦ тощо. Така публічна активність із критикою України та вдячністю до РПЦ була озвучена українським полоненим як обов'язкова умова вивезення з Росії", - розповіло джерело.

Зазначається, що місце перебування полонених приховується від України. Зв'язку з ними немає. Крім того, полонених тримають під озброєною охороною й досі не дають можливостей вільно пересуватися і повернутися до України.

Як повідомлялося, у МЗС Угорщини заявили, що блокуватимуть подальшу допомогу ЄС Україні "з трьох причин". 

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті