У Петербурзі антивоєнну активістку і Тараса Шевченка звинуватили в "дискредитації російської армії"

Суд у російському Петербурзі відправив 18-річну Дарину Козирєву до СІЗО до 25 квітня за наклеєний на пам'ятник Тарасу Шевченку плакат із фрагментом його вірша. Про це пише ТК "ASTRA".

Дівчині інкримінують кримінальну статтю "про дискредитацію армії". Дарину Козирєву затримали 24го лютого 2024 року через наклеєний на пам'ятник Тарасу Шевченку плакат із фрагментом тексту з вірша Шевченка "Заповіт": "Поховайте та вставайте,Кайдани порвітьІ ворожою злою кров'ю волю окропіть!"

У грудні минулого року на Козирєву склали протокол за адміністративною статтею про "дискредитацію" армії. Їй закинули пост березня 2022 року з міркуваннями про нові статті КК про військові "фейки" і дискредитацію, а також про імперіалістичну природу війни. Після цього її відрахували із СПбДУ.

Ще раніше, у грудні 2022 року 17-річну Дарину, яка на той момент навчалася в школі, затримали в Петербурзі за напис "Вбивці, ви розбомбили його. Іуди" на серці з написом "Маріуполь". Щодо 11-класниці порушили адміністративну справу про "дискредитацію" армії РФ і відпустили під зобов'язання про явку. 

Статті

Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Всі статті