У МЗС Китаю розповіли про позицію, яку Сі Цзіньпін буде демонструвати під час візиту до росії

Голова КНР Сі Цзіньпін під час візиту до росії наступного тижня відстоюватиме «об’єктивну й неупереджену» позицію Китаю щодо російсько-української війни й просуватиме необхідність мирного врегулювання. Про це 17 березня заявив речник МЗС Китаю Ван Веньбін, - передає Укрінформ із посиланням на CNN.

«Пропозиція Китаю зводиться до однієї тези, яка полягає в тому, щоб закликати до миру та сприяти переговорам», - сказав Ван.

Поїздка Сі до москви відбудеться в той час, коли Пекін намагається представити себе нейтральним посередником у війні росії проти України, зберегти свої «відносини без меж» із рф та відновити зв’язки із Заходом.

Водночас західні офіційні особи скептично оцінюють ефективність участі Китаю в урегулюванні й висловлюють стурбованість тим, що Китай може розглядати можливість надання росії летальної військової допомоги, попри постійні заперечення Пекіна.

Щодо цього речник МЗС сказав, що Китай завжди займав «розважливу й відповідальну» позицію та контролював експорт військових і цивільних товарів подвійного призначення відповідно до чинного законодавства.

За його словами, економічне і торговельне співробітництво між Китаєм і рф є «відкритим та прозорим».

Як повідомлялося, Сі Цзіньпін 20-22 березня відвідає РФ на запрошення путіна.

Статті

Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Всі статті