Ситуація в енергосистемі України складна, можливий дефіцит – "Укренерго"

Ситуація в енергосистемі України є доволі складною, можливий дефіцит в енергосистемі. Про це повідомляє НЕК "Укренерго".

"Ситуація в енергосистемі складна. Висока аварійність енергоблоків та прогнозоване похолодання можуть спричинити дефіцит в енергосистемі. Експорт сьогодні відсутній. Обсяг імпорту незначний", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, 4 грудня вранці одна з теплоцентралей на півдні зупинила роботу через пошкодження при обстрілі.

Крім того, протягом доби з різних технічних причин в аварійний ремонт виведено 5 блоків на теплових електростанціях в різних регіонах.

"Сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні", - зазначає "Укренерго".

Разом з тим, електроенергії, виробленої українськими електростанціями, поки що достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів. Диспетчерський центр "Укренерго" поки що не прогнозує протягом доби дефіциту в енергосистемі.

Але синоптики попереджають про поступове похолодання протягом тижня. Пов’язане з цим зростання споживання може призвести до дефіциту електроенергії в системі. Тому для підтримки балансу між виробництвом та споживанням в енергосистемі необхідно ощадливо споживати електроенергію.

Як повідомлялося раніше, країни G7 і партнери скоординували допомогу для української енергосистеми у проходженні зими.

Статті

Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Всі статті