Країни G7 і партнери скоординували допомогу для української енергосистеми у проходженні зими

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та глави МЗС країн G7 та партнерів скоординували допомогу для української енергосистеми у проходженні зими. Про це повідомляє сайт МЗС.

Зазначається, що Дмитро Кулеба взяв онлайн-участь в розширеному засіданні міністрів закордонних справ країн "Групи семи" та партнерів, присвяченому захисту та зміцненню української енергосистеми для проходження зимового періоду. 

У засіданні, скликаному США та Японським головуванням G7, взяли участь країни "Групи семи", а також Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Румунія, Словаччина, Швеція, керівництво ЄБРР, ПРООН, Світового Банку, Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA, Європейського енергетичного співтовариства.

Дмитро Кулеба поінформував колег про підготовку України до зими, захисту від російських ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури, посилення протиповітряної оборони та захисту енергосистеми.

"Україна вже доклала багато зусиль для підготовки до зимового періоду та протидії загрозам російського терору про нашої енергосистеми. Сьогодні ми готові до зими краще, ніж минулого року. Ми глибоко вдячні міжнародним партнерам, які активно допомагають нам в цьому. Зараз перед нами стоять два ключових завдання: подальше зміцнення протиповітряної оборони України та надання енергетичного обладнання для нашої енергосистеми", - заявив міністр.

Глава МЗС України назвав конкретні кроки, втілення яких дозволить посилити захист критичної інфраструктури нашої держави від російських ударів.

"Посилення протиповітряної оборони — це найкращий спосіб запобігти новим пошкодженням нашої енергосистеми. Ми вдячні партнерам за вже надану допомогу та розраховуємо на подальше збільшення кількості зенітно-ракетних комплексів, зенітної артилерії, систем боротьби із дронами, обладнання радіоелектронної боротьби та боєприпасів для ППО", – наголосив він.

За словами Дмитра Кулеби, другим пріоритетом є надання енергетичного обладнання, зокрема додаткових трансформаторів, газових турбін та іншого устаткування, необхідного для оперативного відновлення та посилення енергосистеми України.

У цьому контексті він подякував партнерам за вже укладені контракти на придбання трансформаторів та іншого обладнання для українських потреб. 

Під час засідання низка країн та організацій оголосили про готовність надати додаткове обладнання та фінансування задля захисту та посилення української енергосистеми протягом зими.

Міністр додав, що довгостроковою метою України є повна інтеграція в енергетичний ринок ЄС завдяки створенню в нашій державі децентралізованої, гнучкої та стійкої енергетичної системи, заснованої зокрема на відновлюваних джерелах енергії.

Як повідомлялося, енергооб'єкти України отримали три рівні захисту від дронів та ракет.

Статті

Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Всі статті