Польща урізала допомогу українським біженцям

"Продовження терміну перебування громадян України, які втекли від війни, до 4 березня 2026 року та посилення системи отримання допомоги іноземцями, зокрема прив’язка виплат від 800 злотих і більше до професійної діяльності — ось деякі з положень закону, ухваленого Сеймом у п’ятницю", — повідомляє PAP.

Документ посилює систему отримання сімейних допомог для іноземців.

«Право на ці виплати залежатиме від професійної діяльності та відвідування польської школи дітьми, за винятком, наприклад, осіб з обмеженими можливостями. Крім того, право на допомогу залежатиме від доходу іноземця, який має становити не менше 50% від мінімальної заробітної плати, тобто у 2025 році це буде 2333 злотих брутто», — пише видання.

Управління соціального страхування (ZUS) щомісяця перевірятиме, чи займався іноземець професійною діяльністю. Якщо в конкретному місяці іноземець не працював, виплату буде утримано, а переказ не здійсниться. ZUS також перевірятиме в реєстрі Головного коменданта Прикордонної охорони, чи покинув іноземець територію Польщі. Для точнішої ідентифікації іноземців, які претендують на допомогу, та їхніх дітей буде потрібен номер PESEL. Під час видачі номера PESEL також перевірятиметься місце проживання дітей у Польщі.

Нові правила також передбачають інтеграцію баз даних різних установ, що дозволить ефективніше контролювати права іноземців і запобігати спробам шахрайського отримання допомоги.

Також буде запроваджено обмеження на доступ до медичних послуг для дорослих громадян України. Ці обмеження охоплюють програми охорони здоров’я, медичну реабілітацію, стоматологічне лікування та програми забезпечення ліками.

Згідно із законом, чинні правила щодо законності перебування громадян України, які втекли від війни, будуть продовжені до 4 березня 2026 року. Нові положення набудуть чинності наступного дня після їх публікації в «Законодавчому віснику».

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
18.03.2026
19:00

«Москва уникла серйозних наслідків від нальотів українських БПЛА. Це велике досягнення». Російські ЗМІ про Україну

«...Експерти сходяться на думці: головна мета таких атак - не військовий результат, а інформаційний ефект».
Країна
18.03.2026
10:21

"Війна на Близькому Сході – це удар по Китаю і шанс для РФ": експерт Михайло Гончар пояснив, що відбувається на енергетичному ринку

Чи стане це детонатором повномасштабної економічної кризи, як у 1973 році – поки що однозначної відповіді немає. Очевидно, що все залежатиме від тривалості нинішньої ситуації в затоці.
Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Всі статті