США оголосили про додаткову допомогу Україні на $2 млрд

Сполучені Штати Америки оголосили про надання Україні $2 млрд, також у межах допомоги буде створений фонд для оборонних підприємств. Про це 15 травня заявив державний секретар США Ентоні Блінкен на брифінгу з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у Києві, повідомляє "Еспресо".

"Ми маємо додаткову допомогу, яка наразі в дорозі. Насправді, деяка допомога вже прибула. Але я хочу додати до цього, оголосивши, що ми надамо додаткові $2 млрд фінансової та військової допомоги Україні", - заявив Блінкен.

За його словами, ця допомога передбачає створення першого у своєму роді фонду для оборонних підприємств, що працюватиме для щонайшвидших поставок зброї українським Силам оборони, інвестування в оборонну промисловість держави й закупівлі зброї для неї в інших країн.

Блінкен наголосив, що пріоритетом для США є надання Києву додаткових систем протиповітряної оборони.

"Ми сфокусовані в наших розмовах на деталях того, що ми робимо, щоб знайти більше ППО та доставити їх (системи, - ред.) Україні. Я можу сказати, що для нас це є пріоритетним питанням", - сказав він.

Водночас американський держсекретар акцентував: Штати намагаються пришвидшити процес надання боєприпасів, броньованих машин та рекет для протиповітряної оборони Збройним силам.

Як повідомлялося, Блінкен у Києві виступив перед студентами та заявив про необхідність мобілізації. 

Статті

Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Всі статті