Російські банки за півроку війни втратили $25 млрд через санкції - Financial Times

Російські банки втратили 1,5 трильйона рублів, або $25 мільярдів, протягом першої половини 2022 року через західні санкції. Про це 2 вересня Financial Times повідомляє із посиланням на заяву заступника голови Центробанку РФ Дмитра Туліна.

"Санкції завдали збитків російським банкам, заборонивши деяким з них торгувати доларом, євро та іншими валютами, що конвертуються. Це змусило їх зазнати збитків по валютних свопах і переоцінити свої портфелі", - заявив Тулін.

Так, за його словами, 40% системоутворюючих банків росії зазнали збитків у першому півріччі. Причому йдеться про найбільші банки в РФ, до яких є вищі вимоги до достатнього рівня капіталу.

"У 2019 році в цілому чистий прибуток банківського сектора після сплати податків склав 1,7 трильйона рублів, у 2020 році - 1,6 трильйона рублів, у 2021 році - 2,4 трильйона рублів, якщо округлити. У першому півріччі 2022 року чистий фінансовий результат був негативний - мінус 1,5 трильйона рублів", - заявив Тулін.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що кожен п'ятий росіянин через війну проти України втратив майже всі свої заощадження.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті