Росія доправила до "таборів перевиховання" у Білорусь понад 2400 українських дітей – дослідження

Понад 2400 українських дітей віком від 6 до 17 років були доставлені до 13 закладів по всій Білорусі після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Про це йдеться в дослідженні Єльського університету, - передає "Reuters".

Як встановлено, дітей перевозили щонайменше з 17 міст Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України, що дослідники з Єльського університету назвали "постійною практикою".

Зокрема, понад 2000 дітей були перевезені до дитячого центру Дубрава в Мінській області в період з вересня 2022 року по травень 2023 року, а 392 дитини були доставлені в 12 інших установ.

"Білорусь сприяла систематичним зусиллям росії з виявлення, збору, транспортування та перевиховання українських дітей. Федеральний уряд РФ та режим Білорусі співпрацюють, щоб координувати та фінансувати переміщення дітей з окупованих територій України через росію до Білорусі", - йдеться у звіті.

За даними дослідників, у Білорусі діти пройшли військовий вишкіл та перевиховання, а диктатор Лукашенко схвалив використання державних організацій для доправлення дітей з України до Білорусі та фінансування їхнього транспортування.

Як повідомлялося, Україна повернула з окупації чотирьох дітей з сім'ями.

Статті

Світ
11.05.2024
10:03

"Майбутнє українського Донбасу видається все більш похмурим". Західні медіа про Україну

...Китайці, ймовірно, вирішили, що погрози Байдена були блефом. У березні 2023 року Сі відвідав Кремль, зухвало демонструючи солідарність з Путіним. Це виявилося переломним моментом у війні Москви, фактично перетворивши конфлікт на опосередковану...
Країна
09.05.2024
14:20

Тінь Медведчука: запорізька руда та вугілля Донбасу

В.Медведчук займається звичними для себе речами. Як і раніше в Україні, це "розпил" державних грошей (тепер із федерального бюджету) та рейдерство. Кумівство з путіним дозволяє робити це безкарно.
Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Всі статті