Білорусь будує нове військове містечко за 40 км від кордону з Україною

У Гомельській області Білорусі, недалеко від кордону з Україною, планують побудувати нове військове містечко і полігон, - пише білоруська редакція «Радіо Свобода».

За даними ЗМІ, планувалося, що у 2023 році з бюджету на ці цілі буде виділено 500 тисяч рублів, у 2024 і 2025 роках - 10 і 40 мільйонів відповідно. Проєкт мав розпочатися 2023 року і завершитися 2027 року.

Видання зазначає, що будівництво нового військового об'єкта може бути пов'язане із заявами Олександра Лукашенка, зробленими в травні 2022 року. Тоді він оголосив про створення у Збройних Силах «Південного оперативного командування». За іншою версією, озвученою проєктом Motolko.help, там можуть дислокуватися військові Сил спеціальних операцій.

Точне місце будівництва офіційно не розголошується. Джерела «Свабоди» зафіксували будівельні роботи на території колишнього піонерського табору «Чайка» в Гомельській області. Це приблизно посередині між Гомлем і Річицею, звідси до кордону з Україною веде асфальтована дорога. Прикордонний перехід у Новій Гуті розташований приблизно за 40 кілометрів. За словами співрозмовника, зараз на місці колишнього табору стоїть будівельна техніка, робітники прокладають комунікації.

«Від міста до об'єкта трасою простягнута гнучка труба, мабуть, під кабелем або комунікаціями», - стверджує співрозмовник.

«Не виключено, що військове містечко побудують не тільки на території колишнього табору “Чайка”, а й на закинутій території.

«Не виключено, що військове містечко побудують не тільки на території колишнього табору “Чайка”, а й на занедбаних сусідніх таборах - “Галактика”, “Лісова поляна”, “Ливарник”. Активності там поки що немає, але «чужих» уже вигнали. Наприклад, із піонерського табору «Галяктика» вигнали любителів страйкболу, які там тренувалися, - стверджує співрозмовник «Свободи».

Поруч із новим об'єктом зараз діє 1393-тя артилерійська боєкомплектна база, в/ч 52208.

Колишній білоруський офіцер, який зараз воює в полку Калиновського (заради безпеки його родичів у Білорусі не називаємо його ім'я та позивний. - РС), прокоментував у «Свабоді», що нове військове містечко може стати передовою базою на випадок можливого нападу на Україну з півночі.

«Найімовірніше, у майбутньому росіяни, враховуючи свої попередні помилки, нападуть на Чернігів з боку Російської Федерації. Їм знадобиться одна й та сама база на території Гомельської області для ротації, постачання тощо", - каже військовий.

На його думку, росіяни можуть у майбутньому планувати захоплення Чернігова, і це буде для них «перемогою» - захоплення обласного центру України та майданчика для нанесення ударів по Києву.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті